Najbardziej Zielony Marcelin

Czytaj dalej
Najbardziej Zielony Marcelin

Najbardziej Zielony Marcelin

Najbardziej Zielony Marcelin

Na Grunwaldzie, tuż przy Lasku Marcelińskim powstaje właśnie nowa inwestycja mieszkaniowa. To kolejny projekt poznańskiego dewelopera Inwestycje Wielkopolski www.inwestycjewielkopolski.pl znanego z takich projektów jak Wodna 15, Nowe Chwaliszewo, Półwiejska 47 czy Ostrówek 12, położonych w ścisłym centrum Poznania.
Grunwald, wg zeszłorocznego rankingu jednego z serwisów nieruchomościowych (otodom.pl), to jedna z najpopularniejszych lokalizacji na poznańskim rynku mieszkaniowym.
Zielony Marcelin zatem bardzo dobrze wpisuje się w aktualne trendy.

Mieszkania na miarę

Zielony Marcelin to zespół budynków o zróżnicowanej wysokości od pięciu do ośmiu pięter, opadających w kierunku przyległego Lasku Marcelińskiego, położonych przy ulicy Wałbrzyskiej 7 w Poznaniu.
W kompleksie zaprojektowano 201 mieszkań 1,2,3,4-pokojowych o zróżnicowanych powierzchniach, od 35-metrowych kawalerek po 135-metrowe apartamenty. Na parterze budynku usytuowanego najbliżej ulicy Wałbrzyskiej zaplanowane zostały również lokale użytkowe przeznaczone pod nieuciążliwe usług.
Każde z mieszkań posiada balkon lub taras. Te na najwyższych kondygnacjach dysponują tarasami na dachu z nieograniczonym widokiem na sąsiednie tereny zielone.
Mieszkania na parterze posiadają ogródki o powierzchni od 20m2 do 140m2. Do dyspozycji mieszkańców zaprojektowane zostały wózkarnie i rowerownie, zlokalizowane przy głównych wejściach do budynków oraz podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi.
Budynki zróżnicowane wysokościowo, zachowują spójność pod względem zastosowanych środków architektonicznych.
Architektura obiektów zbudowana jest na zasadzie kontrastu pomiędzy białymi ścianami, a grafitowymi oknami, balustradami balkonów i okładzinami ścian najwyższych kondygnacji. Swobodny układ okien i balkonów oraz zastosowana kolorystyka nadają budynkom lekki charakter.

Motyw przewodni

Motywem przewodnim inwestycji Zielony Marcelin jest zieleń. To jednak nie tylko zielone dachy z roślinnością ekstensywną, ale też zieleń ozdobna w przestrzeniach wspólnych. Przemyślane zagospodarowanie tej przestrzeni będzie dawało możliwość wypoczynku i zabawy mieszkańcom całego kompleksu. Dlatego w projekcie znalazły się trzy place zabaw w otulinie zieleni, mała architektura, miejsca spacerowe dla pieszych i rowerzystów oraz miejsca postojowe dla rowerów.
Inwestycja Zielony Marcelin położona jest przy ul. Wałbrzyskiej 7 w Poznaniu, w bezpośrednim sąsiedztwie Lasku Marcelińskiego, rozległych terenów spacerowych i rekreacyjnych oraz licznych tras rowerowych.

Okna z widokiem na las

230 hektarów Lasku Marcelińskiego, a w nim blisko 18 kilometrów dróg i ścieżek spacerowych, rowerowych i konnych, prawie 3 kilometry ścieżki przyrodniczo-leśnej, 1 [ale za to jaka!] górka saneczkowo-rowerowa, liczne place zabaw i miejsca wypoczynkowe…
Wystarczy tylko przejść na drugą stronę ulicy.

To sprawia, że Zielony Marcelin jest miejscem wygodnym dla ceniących sobie zarówno spokój i otoczenie zieleni, ale też łatwy i szybki dostęp do atrakcji i udogodnień, które zapewnia mieszkanie w dużym mieście.
Z ulicy Wałbrzyskiej w krótkim czasie dotrzeć można na Stary Rynek, PKP, Lotnisko Ławica.
Swoją infrastrukturę rozwija również MPK planując sukcesywne otwieranie kolejnych przystanków autobusowych.
Zielony Marcelin - najlepsza lokalizacja dla ceniących spokój i zieleń, bezpośrednio przy Lasku Marcelińskim; wygodny i szybki dojazd do Centrum.

Planowane zakończenie prac w I etapie - grudzień 2018r.
Za projekt budynku odpowiedzialne jest biuro Easst.com znane z naszych wcześniejszych realizacji.

Najbardziej Zielony Marcelin

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.