Na Winogradach mieszkańcy także borykają się z górą odpadów w niektórych śmietnikach

Czytaj dalej
Fot. Czytelniczka
Bogna Kisiel

Na Winogradach mieszkańcy także borykają się z górą odpadów w niektórych śmietnikach

Bogna Kisiel

Remondis pracuje na dwie zmiany, by uporać się z górą śmieci na Piątkowie i Winogradach. Związek GOAP prowadzi kontrole na osiedlach i apeluje do mieszkańców o cierpliwość. - Nie ma mowy o kilkudniowym zaleganiu odpadów, a ewentualne zgłoszenia są realizowane najpóźniej następnego dnia - zapewnia Andrzej Springer, dyrektor biura GOAP-u.

Nie tylko mieszkańcy Piątkowa, ale i Winograd borykają się z przepełnionymi śmietnikami.

– Mieszkam na os. Zwycięstwa. Moje mieszkanie ma okna na zachodnią stronę, gdzie usytuowany jest kompleks śmietników – mówi pani Lucyna. –[ wytloczenie]Jeśli zdarzy się trzydniowy weekend, śmietniki są przepełnione. Odór jest taki, że wietrzenie mieszkania staje się niemożliwe. Nie mam pojęcia co będzie latem. Administracja na moje prośby i pytania nie reaguje.

Jan Marciniak, prezes PSM Winogrady twierdzi, że wszystkie zapełnione śmieciami altanki są dokumentowane przez gospodarzy domów.

– Zdjęcia wraz z prośbą o interwencję przesyłamy do GOAP-u. Ludzie nie rozumieją, że teraz to nie spółdzielnia odpowiada za odbiór śmieci

– mówi J. Marciniak. – Zrobimy tak, jak spółdzielnia w Koziegłowach. Na każdej altance zamontujemy tablice z numerami telefonów i mailami do GOAP-u.

Jak z przepełnionych śmietników  tłumaczy się firma odpowiadająca za wywyóz odpadów i co zamierza zrobić, aby poprawić sytuację? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.