Na Szyperskiej rozwiesili taśmę, aby kierowcy nie mogli tu parkować. Wszystko przez brak porozumienia między miastem i Wechtą

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Grzegorz Okoński

Na Szyperskiej rozwiesili taśmę, aby kierowcy nie mogli tu parkować. Wszystko przez brak porozumienia między miastem i Wechtą

Grzegorz Okoński

Miejsca postojowe przy ul. Szyperskiej, przy biurowcu Spółki Wechta, zostały odgrodzone taśmą, a kierowcy nie mogą na nich parkować. To efekt braku porozumienia między miastem a spółką.

Jak podaje miasto i Zarząd Dróg Miejskich, spółka jest użytkownikiem wieczystym działki, na której położony jest parking przy ul. Szyperskiej i nie zgodziła się na przedłużenie umowy dzierżawy. Miasto chce uregulować stan prawny tego miejsca. Mimo to deweloper wygrodził teren, uniemożliwiając mieszkańcom korzystanie ze znajdującego się tam parkingu. Chodzi o 339 metrów kwadratowych działki przy ul. Szyperskiej, na których znajdują się miejsca postojowe i chodnik. Zarząd Dróg Miejskich do niedawna dzierżawił tę nieruchomość. Jednak w 2016 roku spółka Wechta wypowiedziała umowę dzierżawy.

Dlaczego spółka Wechta wypowiedziała umowę? Jakie są rozbieżności pomiędzy nią a miastem? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Okoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.