Marta Danielewicz

Murowana Goślina: Fabryka preparatów owadobójczych? Mieszkańcy mówią "nie" i piszą petycję

Przy ulicy Polnej w Murowanej Goślinie są już magazyny firmy Bros Fot. Grzegorz Dembiński Przy ulicy Polnej w Murowanej Goślinie są już magazyny firmy Bros
Marta Danielewicz

Mieszkańcy Murowanej Gośliny nie chcą mieć na swoim terenie kolejnej firmy produkującej preparaty owadobójcze. Burmistrz gminy żałuje, ale - wsłuchując się w głosy społeczności - chce zmiany planu pod inwestycję.

Prawie sto osób uczestniczyło w spotkaniu z burmistrzem Murowanej Gośliny - Dariuszem Urbańskim w związku z nową inwestycją, która ma powstać w ich gminie. Na jego ręce przekazali petycję w której sprzeciwiają się budowie hal magazynowo-produkcyjnych przy ulicy Polnej, gdzie inwestor planuje wytwarzania chemicznych preparatów biobójczych, o działaniu owadobójczym i gryzoniobójczym.

- Jesteśmy przeciwni, by kolejna taka inwestycja powstała w Murowanej Goślinie. Obawiamy się konsekwencji, które może nieść za sobą budowa takiego zakładu

- mówi Karol Cichoński z rady sołeckiej Boduszewa w gm. Murowana Goślina.

Obawy mieszkańców związane są z tym, że na terenie ich gminy podobny podmiot, firma Bros zajmująca się produkcją środków owadobójczych, prowadzi już działalność magazynową. Podejrzewają, że nowy inwestor, spółka Ravel Logistics z Poznania jest z Brosem powiązana. Według nich wskazywać miałyby na to wpisy w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W dalszej części artykułu poznasz m.in stanowisko firmy Bros ws. planowanej inwestycji, a także dowiesz się, dlaczego burmistrz Murowanej Gośliny zwołał na poniedziałek sesję nadzwyczajną.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.