MPK Poznań: Kolejne ulgi na przejazdy komunikacją miejską. Czy poznańscy radni na nie się zgodzą?

Czytaj dalej
Fot. Pawel F. Matysiak
Bogna Kisiel

MPK Poznań: Kolejne ulgi na przejazdy komunikacją miejską. Czy poznańscy radni na nie się zgodzą?

Bogna Kisiel

Uwaga, dawcy przeszczepów, pełnoletni absolwenci szkół średnich z innych miejscowości, weterani misji pokojowych, uczniowie i studenci szkół zagranicznych! We wtorek Rada Miasta zdecyduje, czy będziecie mogli korzystać z ulg i zwolnień w przejazdach komunikacją miejską.

Radni Małgorzata Dudzic-Biskupska oraz Tomasz Lipiński połączyli przygotowane przez siebie projekty uchwał, dotyczące zwolnień i ulg w opłatach za przejazdy lokalnym transportem miejskim, dedykowane wspomnianym grupom. Jak twierdzą, nie są one tak liczne, by Poznań z tego powodu poniósł znaczne straty.

W dalszej części tekstu:

 • Kto będzie mógł liczyć na ulgi?
 • Czy miasto dużo straci przez nowe ulgi?
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.