Młodzi dziennikarze wkraczają do akcji

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Anna Jarmuż

Młodzi dziennikarze wkraczają do akcji

Anna Jarmuż

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 - Fundacji Familijny Poznań mają już własny zespół redakcyjny. W środę oficjalnie wystartowała strona internetowa Fifafa.pl, którą prowadzić będą sami uczniowie. Młodzi dziennikarze otrzymali już legitymacje prasowe i komputer, na którym będą powstawać teksty.

- Szukaliśmy pomysłu, by zachęcić dzieci do pisania, rozwijania swojej twórczości. Chcemy, aby nabyły umiejętności auto- prezentacji, nie bały się otaczającego świata

- tłumaczy Jacek Misch, dyrektor SP nr 52. - W naszej szkole jest zakaz używania telefonów komórkowych. Pomyśleliśmy, że nie uciekniemy od technologii, ale możemy ją wykorzystać w ciekawy sposób. Wszystko razem złożyło się w spójną całość.

Początkowo z każdej klasy miało być wyznaczonych dwóch redaktorów, którzy nadzorowaliby pracę swojej grupy. Zainteresowanie przerosło jednak oczekiwania nauczycieli. Na spotkaniu inaugurującym projekt przyszło ponad 20 osób.

- Dzieci zobaczyły, że strona internetowa będzie dostępna nie tylko na terenie szkoły, ale całym świecie. To daje duże możliwości - zauważa Jacek Misch. Można spodziewać się, że Fifafa.pl szybko ruszy pełną parą. Uczniowie mają już pierwsze pomysły na teksty, które zainteresują ich rówieśników.

- Na naszej liście jest wiosna, zajęcia dodatkowe, judo, sport i bezpieczeństwo na feriach

- wylicza Amelka z 2a. Jej koleżanki z klasy - Hania i Ewa chcą opublikować tekst o pisaniu listów.

- Piszemy ich bardzo dużo. Dzięki temu mamy kontakt z dziećmi z zaprzyjaźnionej szkoły w Warszawie - dodaje Hania.

Członkiem redakcji jest też Bartek z klasy 3b. Jak mówi, został dziennikarzem, bo chce opowiadać o życiu swojej klasy i szkoły. Zdradza też, że wraz z kolegami i koleżankami przygotował już pierwsze artykuły - na temat tradycji topienia i palenia marzanny oraz wiosennych sałatek.

- Trzeba je tylko troszkę dopracować - wyjaśnia Bartek.

Nad całym przedsięwzięciem czuwać będzie Julia Trawnicka z klasy 6a - redaktor naczelna strony.

- Bardzo lubię kontakty z innymi ludźmi. Chciałam zacząć pisać bloga. Ta strona pomoże mi się rozkręcić

- żartuje dziewczynka. Sama też ma już kilka pomysłów na start. Na początek ukaże się wywiad z dyrektorem szkoły. - Myślę, że w każdym tygodniu będzie się pojawiać rozmowa z nauczycielem lub inną ciekawą osobą. To jednak nie wszystko. Stawiamy na różnorodność. Chcemy pokazać, że jesteśmy kreatywni - wyjaśnia Julia Trawnicka.

Krótka przygoda z filmem

Źródło: Dzień Dobry TVN / x-news

Anna Jarmuż

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.