Milionowe remonty dróg w Wielkopolsce

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak

Milionowe remonty dróg w Wielkopolsce

Rozpoczął się remont ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach. Potrwa siedem tygodni. Przez ten czas kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Ponad 5 milionów złotych będzie kosztował kolejny etap przebudowy ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach. Prace rozpoczęły się w czwartek i mają potrwać siedem tygodni. Przez ten czas kierowcy i mieszkańcy Plewisk muszą liczyć się z utrudnieniami.

- Przeprowadzone prace z pewnością przyczynią się nie tylko do poprawy komfortu jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców

- nie ma wątpliwości Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku rozpoczęła się modernizacja ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Wołczyńskiej do przedszkola w Plewiskach. Wtedy wyremontowano około kilometra drogi.

Teraz drogowcy będą pracowali na odcinku od ulicy Kolejowej do Szkolnej. W planach jest wymiana nawierzchni, budowa kanalizacji deszczowej, nowych chodników, zjazdów oraz zatok autobusowych. Ponadto zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Kolejową, a przy skrzyżowaniu z ulicą Szkolną na przejściu dla pieszych powstanie specjalny azyl.

Zanim jednak prace dobiegną końca, z utrudnieniami będą musieli zmagać się kierowcy.

- Utrudnienia drogowe będą związane z wyłączeniem ruchu dla kierowców jadących z Komornik do Poznania. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Szkolną, Fabianowską, Trzebińską, Sycowską i Wołczyńską

- opowiada Katarzyna Wozińska-Gracz, rzecznik prasowy poznańskiego starostwa. I dodaje: -Z kolei ruch z Poznania do Komornik ma się odbywać jedną stroną jezdni.

Władze powiatu apelują również do kierowców o zachowanie rozwagi na drodze podczas remontu.

- Mamy nadzieję, że rekompensatą za utrudnienia w ruchu, będzie nowa i bezpieczna droga – mówi T. Łubiński.

Przedstawiciele starostwa informują również, że autobusy linii nr 716 będą jeździły objazdem przez ulicą Fabianowską a następnie ulicą Skrytą na ulicą Grunwaldzką. Zmieniona została również trasa autobusu linii nr 710.

Przebudowa drogi będzie kosztowała ponad 5 mln zł. Jednak ponad połowa tej kwoty będzie pochodziła ze środków unijnych. Pozostałe koszty zostaną pokryte przez powiat poznański oraz gminę Komorniki.

Ponad 5 mln zł ma również pochłonąć modernizacja ulica Poznańskiej w Skórzewie.

- Powiat od kilku lat otrzymywał dofinansowania na przebudowę ulicy Poznańskiej w Skórzewie. Dzięki temu teraz do wyremontowania został nam dwukilometrowy odcinek od ulicy Zakręt do węzła S11 Dąbrówka - przypomina Tomasz Łubiński.

W tej części robót zaplanowano poszerzenie i wzmocnienie starej drogi, ułożenie nowej nawierzchni, stworzenie ciągu pieszo-rowerowego czy budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z Kozierowskiego. Ten ostatni element ma uspokoić ruch w miejscowości. Prace remontowe powinny potrwać od kwietnia do września. Przy okazji wcześniejszych remontów powstały już dwa ronda: na wlocie do Poznania i w centrum Skórzewa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.