Mieszkanie+ w Wielkopolsce: Są wstępne lokalizacje, ale na razie więcej rozmów, niż konkretnych działań

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Mikołaj Woźniak

Mieszkanie+ w Wielkopolsce: Są wstępne lokalizacje, ale na razie więcej rozmów, niż konkretnych działań

Mikołaj Woźniak

Regularnie powraca temat realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus w Wielkopolsce. Tym razem stało się tak za sprawą interpelacji Bartłomieja Wróblewskiego posła PiS. W odpowiedzi Ministerstwa Rozwoju znajdziemy konkretne ulice w Poznaniu, przy których miałyby powstać nowe mieszkania. Wiadomo też, że jedna umowa z deweloperem jest już podpisana. Jak sytuacja prezentuje się w innych miastach województwa?

"Czy możliwe jest skorzystanie przez mieszkańców Poznania z programu [Mieszkanie Plus - dop. red.] na terenie Poznania bądź najbliższych okolic?" - od takiego pytania swoją interpelację rozpoczął Bartłomiej Wróblewski, poznański poseł PiS. Później pytał także od kogo i czego zależy realizacja programu w Poznaniu i co mogą zrobić zainteresowani mieszkańcy. Poseł zaznaczył, że interpelację składa na prośbę poznaniaków, którzy się do niego zgłosili.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.