Błażej Dąbkowski

Mieszkańcy Śródki mają już dość imprezowiczów ze Starego Miasta

Odkąd na Starym Rynku wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22, imprezowicze chodzą po alkohol na stację benzynową na rondzie Śródka. Fot. Archiwum/Grzegorz Dembiński Odkąd na Starym Rynku wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22, imprezowicze chodzą po alkohol na stację benzynową na rondzie Śródka.
Błażej Dąbkowski

Mieszkańcy Śródki narzekają na "alkoholowe wycieczki" imprezowiczów bawiących się w weekendy na Starym Mieście. Twierdzą, że po wprowadzenie ograniczenia w sprzedaży alkoholu w ścisłym centrum miasta odbija się na ich bezpieczeństwie.

Od 31 maja ubiegłego roku w Poznaniu obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu od godziny 22 do 6 w sklepach, znajdujących się na terenie osiedla Stare Miasto. Obejmuje on wszystkie sklepy, które znajdują się na obszarze ograniczonym ul. Pułaskiego, Armii Poznań, rzeką Wartą, Królowej Jadwigi, Towarową i mostem Dworcowym.

Takich placówek jest w tym miejscu ponad tysiąc. Zakaz nie dotyczy jednak pubów, restauracji, czy pijalni wódki. Przypomnijmy, że wprowadzenie nocnej prohibicji było spełnieniem prośby wielu mieszkańców centrum Poznania, którzy mieli już dość hałasu nocnych zabaw pijanych imprezowiczów. Niestety, zakaz, jak twierdzą mieszkańcy Śródki, w tej chwili odbija się na ich bezpieczeństwie.

Czytaj też:Poznań: Wiemy, kiedy ruszy przebudowa ronda Śródka

– Zwłaszcza w weekendy wieczorem można zobaczyć alkoholowe wycieczki, które ze Starego Miasta wędrują na stację benzynową znajdującą się na rondzie Śródka

– opowiada pani Joanna, mieszkanka Śródki. – To zazwyczaj młodzi ludzie, są głośni, podpici i zaczepiają innych. To zjawisko nasiliło się w momencie, kiedy na Starym Mieście wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22 – dodaje.

Skargi od mieszkańców zaczęły też napływać do Rady Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, którzy wieczorami przestają się czuć bezpiecznie.

– Rzeczywiście zaczyna się robić z tym problem. Dodatkowo na mostach Chrobrego, czy Jordana ludzie zostawiają mnóstwo pustych butelek po alkoholu. Pod tymi dwoma mostami urządzają też sobie bar – przyznaje Gerard Cofta, przewodniczący rady osiedla.

Jak wynika ze statystyk poznańskiej policji od czerwca ubiegłego roku do 23 stycznia na trasach wskazywanych przez mieszkańców (m.in. ul. Wyszyńskiego, most Chrobrego, ul. Estkowskiego) doszło do 10 kradzieży oraz dwóch rozbojów.

Jakie recepty na problem pijanych osób zakłócających porządek na Śródce mają radni i władze Poznania? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.