Magdalena Łukaszewska

Mieszkańcy Rakoniewic skarżą sią na zbyt wysokie rachunki za gaz, spółdzielnia radzi im... założyć wspólnotę

- Kwoty, jakie płaci się za ogrzewanie mieszkania są bardzo wysokie - mówią mieszkańcy. Fot. Magdalena Łukaszewska - Kwoty, jakie płaci się za ogrzewanie mieszkania są bardzo wysokie - mówią mieszkańcy.
Magdalena Łukaszewska

Mieszkańcy bloków przy ulicy Cmentarnej w Rakoniewicach mają zastrzeżenia do działalności spółdzielni mieszkaniowej. Główny powód to sprawa opłat za ogrzewanie, które ich zdaniem są za wysokie. Czy są szanse na osiągnięcie kompromisu?

Bloki położone w rejonie ulicy Cmentarnej w Rakoniewicach należą do miejscowej Spółdzielni Mieszkaniowej. I choć, jak usłyszeliśmy, głównym zadaniem spółdzielni powinno być zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych, to ich zdaniem rakoniewicka spółdzielnia nie wywiązuje się z tych obowiązków.

Kwestii spornych jest w sumie kilkanaście, ale najwięcej zastrzeżeń dotyczy ogrzewania.

- Korzystamy z systemu centralnego ogrzewania, w naszym przypadku jest to ogrzewanie gazowe. Przez cały rok płacimy za to daną kwotę. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nikt się z nami nie rozlicza

- mówi jedna z mieszkanek bloków.

Jak usłyszeliśmy, ludzie nie wiedzą, ile dokładnie zużywane jest gazu i dlaczego nawet kiedy jest ciepło, wspomniana stawka jest identyczna jak zimą.

- Nie wiemy również, co się w związku z tym dzieje z nadpłatami i na jaki cel przeznaczane są te środki. Najgorsze jest to, że za 60 m kw. płaci się tak jak za ogrzewanie niemal 200 metrowego domu. To jest jakieś kuriozum, a nasza spółdzielnia nic z tym nie robi - stwierdza nasza rozmówczyni.

Spotkanie, ale bez porozumienia

Kilka tygodni temu mieszkańcy spotkali się z władzami spółdzielni, aby omówić tę kwestię. Po tym zebraniu okazało się, że niektórzy z mieszkańców rozważają możliwość zamontowania własnego pieca wraz z licznikiem.

Dlaczego spółdzielnia nie wyraziła mieszkańcom zgody na montaż własnych pieców? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Magdalena Łukaszewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.