Mieszkańcy północy Poznania nie chcą zostać odcięci od świata

Czytaj dalej
Fot. Anna Jarmuż
Anna Jarmuż

Mieszkańcy północy Poznania nie chcą zostać odcięci od świata

Anna Jarmuż

Ogromne korki i utrudniony dojazd do ważnych punktów miasta. Poznaniacy z Umultowa, Moraska i Radojewa nie chcą takich zmian na swoich osiedlach.

Mieszkańcy północy Poznania sprzeciwiają się zamknięciu dla samochodów dwóch ulic - fragmentu Umultowskiej (od Archiwum UAM do ul. Pollaka) i Huby Moraskie (od skrzyżowania z ul. Umultowska do Stadniny koni). Zakłada to projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Moraska, Radojewa i Umultowa. Zgodnie z założeniami mają to być drogi pieszo-rowerowe.

Do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, pracującej nad projektem planu, wpłynęło już pismo z uwagami mieszkańców (podpisało się pod nim w ciągu 4 dni prawie 1200 osób). Ich postulaty popierają też Rady Osiedla - Umultowo oraz Morasko-Radojewo.

Protestujący zwracają uwagę, że wymienione wyżej ulice od dziesięcioleci pełnią funkcję najważniejszych lokalnych dróg. Ich zamknięcie utrudni dojazd do przystanku PST (gdzie można przesiąść się z auta na tramwaj), obiektów uniwersytetu, kościoła czy sklepów, znajdujących się na os. Różany Potok. W niektórych przypadkach odległość zwiększy się z 2 do 6,5 km

Wagę problemu pogłębia fakt, że we wrześniu 2018 roku na Umultowie otwarty zostanie nowo wybudowany Zespół Szkolno - Przedszkolny, mający pomieścić 700 dzieci.

W dalszej części artykułu:

 • Jakie są argumenty protestujących mieszkańców?
 • Co w tej sprawie mają do powiedzenia miejscy urzędnicy?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Jarmuż

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.