Mieszkańcy bronią Puszczy Zielonki przed niechcianą firmą

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Marta Danielewicz

Mieszkańcy bronią Puszczy Zielonki przed niechcianą firmą

Marta Danielewicz

Spółka Bros musi starać się o ponowne wydanie decyzji środowiskowej na budowę w Janikowie hal magazynowo-produkcyjnych. Samorządowe Kolegium Odwoławcze cofnęło decyzję gminy Swarzędz z 2014 roku.

W walce o likwidację hal firmy, produkującej środki owadobójcze - Bros, sąsiadujących z Puszczą Zielonką, kolejny punkt dla mieszkańców Kicina i Janikowa. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Poznaniu uchyliło decyzję środowiskową, wydaną w 2014 roku przez burmistrz gminy Swarzędz, na budowę tam hal magazynowo-produkcyjnych dla firmy Bros.

Decyzję tę trzy lata temu zaskarżyło stowarzyszenie Len, działające na terenie gminy Czerwonak. Jego przedstawiciele uważali, że gmina Swarzędz wydała ją bez zgody i mimo wielu protestów mieszkańców.

Na tym terenie mogą jednak w dalszym ciągu stać, według wcześniejszych zezwoleń na budowę, tylko hale magazynowe, które Bros w międzyczasie wybudował.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.