Miejskie etaty w Zielonej Górze pod lupą

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Miejskie etaty w Zielonej Górze pod lupą

Leszek Kalinowski

W niektórych miejskich placówkach zatrudnienie wzrosło. Gdzie i dlaczego? Zwykle dlatego, że poszerzyły one swoją działalność.

Jak co roku radny Mirosław Bukiewicz pyta o zatrudnienie w miejskich placówkach. I porównuje dane z rokiem poprzednim. Okazuje się, że stan zatrudnienia zmienił się w ZOK- u. W zeszłym roku pracowało w nim 25 osób, w tym - 58. Dlaczego? Ano dlatego, że swoją działalność w ramach ZOK-u rozpoczęło Centrum Przyrodnicze (18 osób), potem Planetarium Wenus (15 osób). W BWA zatrudnionych jest 8 osób, w MOSiRze - 165 (było 160, ale pięć osób w związku z przejęciem Ośrodka Jeździeckiego w Raculi), w muzeum w Świdnicy (16 osób), w Drzonowie (było 13, jest 15 - doszło dwóch stażystów z urzędu pracy), w bibliotece publicznej (12 osób), wojewódzkiej i miejskiej (były 42, jest 41 osób).

Więcej etatów jest w Domu Kombatanta (o 8), MOPS(o 4), żłobku nr 7 (1 etat), w Biurze Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (1 etat); mniej w Centrum Usług Opiekuńczych (było 74,5 - jest 69,5), ale przybyła placówka Dzienny Dom Senior-Wigor (7,5 etatów). O dwa etaty zmniejszyło się zatrudnienie w noclegowni (wynosi dziś 7,25). W tym roku w mieście pracuje 2.027 nauczycieli zatrudnionych na pełnych etatach (było 1.968) oraz 549 na niepełnych (było - 550). W administracji i obsłudze pracuje - 721 osób (było 711) na pełnych etatach oraz 309 na niepełnych (było 310).

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.