Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Międzynarodowe Targi Poznańskie wydadzą 70 milionów złotych na remont Areny?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Błażej Dąbkowski

Międzynarodowe Targi Poznańskie wydadzą 70 milionów złotych na remont Areny?

Błażej Dąbkowski

Zapowiadana przebudowa Hali Arena może kosztować znacznie więcej, niż zapowiadano pod koniec ubiegłego roku. Nieoficjalnie pada kwota nawet 70 milionów złotych. Pieniądze na remont wyłożą Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wraz z początkiem 2018 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie zostały operatorem hali sportowo-widowiskowej Arena.

– W tym roku chcemy dobrze zaprojektować tę przebudowę. Obecnie przygotowujemy plan funkcjonalny

- mówił wiceprezes MTP Tomasz Kobierski. - Około września powinniśmy przystępować do przygotowywania projektu budowlanego, by od początku przyszłego roku ruszyć z pracami budowlanymi - dodawał.

Dzięki modernizacji obiekt miał się zmienić w nowoczesny i atrakcyjny, zwłaszcza dla organizatorów koncertów, czy imprez sportowych. Według władz spółki, przebudowa hali miała kosztować około 45-50 mln zł. Jak się jednak nieoficjalnie dowiedziliśmy, kwota ta może być jednak dużo wyższa.

– Od kilku miesięcy mówi się w spółce o 70 milionach złotych, czego zabrakło w oficjalnych komunikatach. Trzeba jeszcze pamiętać, że obecnie mamy ogromny problem z rynkiem wykonawczym, jeśli ceny nie spadną, spółka będzie musiała wydać jeszcze więcej. Przejęcie Areny było błędem, bo tak naprawdę nikt nie ma pomysłu na obiekt – mówi nam jeden z pracowników MTP.

Z Areną miasto od dawna ma problem. W ubiegłym tygodniu doszło do zawalenia dwóch ostrych fragmentów podwieszanego sufitu w hali Arena. Wiadomo, że w tym miesiącu w obiekcie nie odbędą się żadne zaplanowane imprezy m.in. koncert Dawida Podsiadły.

– Międzynarodowe Targi Poznańskie same podjęły decyzję o zamknięciu sali widowiskowo-sportowej. Nakazano też sprawdzenie całego sufitu podwieszanego. Wiem, że zlecono prace mające go wzmocnić

– tłumaczy Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Czy Arenę opłaca sie remontować? Czy władze Poznania są skłonne wyłozyć pieniądze na budowę nowej hali w Poznaniu? M.in. tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.