Mężczyzna z nożem przygotował zamach na prezydenta Dudę? Nie usłyszał zarzutów [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Bargieła
DRAPA, KR, X-News/TVN

Mężczyzna z nożem przygotował zamach na prezydenta Dudę? Nie usłyszał zarzutów [WIDEO]

DRAPA, KR, X-News/TVN

Czy 40-latek z Bytomia planował zamach na prezydenta? Czy naprawdę stworzył zagrożenie? Około 40-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję w Piekarach Śląskich w rejonie bazyliki, a następnie zwolniony do domu bez postawienia żadnych zarzutów. Mężczyzna miał przy sobie strzykawkę z niezidentyfikowaną substancją i nóż myśliwski (ostrze ok. 12 cm). Czy chciał zaatakować prezydenta?

AKTUALIZACJA 24.11.2016 GODZ. 14.20

Zatrzymany 40-latek został zwolniony do domu bez postawienia zarzutów. W trakcie przesłuchania stwierdził, że nie miał zamiaru skrzywdzić Prezydenta RP.

U 40-letniego Aleksandra Cz. znaleziono m.in. nóż i strzykawkę. Mężczyzna był przesłuchiwany w charakterze świadka. Nie przedstawiono mu żadnych zarzutów.

- Mężczyzna wskazał, że w żaden sposób nie chciał zagrażać zarówno prezydentowi, jak i jakiejkolwiek innej osobie. Jest osobą głęboko wierzącą i jedyną motywacją, jaka mu przyświecała, była chęć spotkania się z prezydentem i dlatego też znalazł się w okolicach bazyliki w Piekarach Śląskich - przekazała prokurator Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Glwiwicach. Dodała, że tę wersję potwierdzają także inne dowody, choćby przesłuchania członków rodziny 40-letniego mężczyzny.

Jeśli chodzi o strzykawkę, to z opinii biologiczno - chemicznej, wynika, że była w niej woda. Przy mężczyźnie znaleziono także nóż myśliwski oraz notatkę, którą początkowo można było uznać za list.

Tak naprawdę były to zapiski 40-latka, który chciał porozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą. Pytania dotyczyły planów rządu, jeśli chodzi o ustawę aborcyjną.

Prokuratura podkreśla, że zachowanie funkcjonariuszy policji było prawidłowe.

AKTUALIZACJA 24.11.2016 GODZ. 10:20:

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo w kierunku artykułu 160 kk (narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu).

TYLKO W DZIENNIKU ZACHODNIM
KLIKNIJ I ZOBACZ, KIM JEST DOMNIEMANY NIEDOSZŁY ZAMACHOWIEC PREZYDENTA

Czy mężczyzna przygotowywał zamach na prezydenta Andrzeja Dudę? Dzisiaj będzie przesłuchany. Sąd zdecyduje o jego ewentualnym aresztowaniu lub zastosowaniu innego środka zapobiegawczego.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczono jego komputer i telefony.

Dzisiaj także badana będzie ciecz ze strzykawki, która miał ze sobą zatrzymany mężczyzna. jak sam twierdzi jest to roztwór wody i soli.

Prezydent Andrzej Duda w Piekarach: 40-letni mężczyzna został zatrzymany z nożem i strzykawką z podejrzaną substancją. Czy przygotowywał zamach?
Grzegorz Bargieła Prezydent Andrzej Duda w Piekarach: 40-letni mężczyzna został zatrzymany z nożem i strzykawką z podejrzaną substancją. Czy przygotowywał zamach?
Prezydent Andrzej Duda w Piekarach: 40-letni mężczyzna został zatrzymany z nożem i strzykawką z podejrzaną substancją. Czy przygotowywał zamach?
Grzegorz Bargieła Prezydent Andrzej Duda w Piekarach: 40-letni mężczyzna został zatrzymany z nożem i strzykawką z podejrzaną substancją. Czy przygotowywał zamach?

AKTUALIZACJA

Przeszukano mieszkanie 40-latka. Policja najwcześniej jutro poinformuje o efektach tych działań.

Przy mężczyźnie znaleziono także kartkę z "tekstem, który był napisany chaotycznie". Nie były to jednak groźby pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy, a pytania do zadania w trakcie spotkania z Prezydentem.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy brali udział w zabezpieczeniu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Piekarach Śląskich.

- Zatrzymany to 40-letni mieszkaniec Bytomia. Nie był wcześniej karany, jeśli chodzi o sprawy kryminalne - przekazała podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

ZOBACZ KONIECZNIE:
MĘŻCZYZNA Z NOŻEM I STRZYKAWKĄ ZATRZYMANY PRZED WIZYTĄ PREZYDENTA

ANDRZEJ DUDA W ZABRZU
ANDRZEJ DUDA W PIEKARACH

40-latek przebywał w rejonie bazyliki i zachowywał się bardzo dziwnie. Policjanci poszli za tym mężczyzną i w pewnym momencie zauważyli, że wyciąga strzykawkę. Wszystko działo się o godzinie 13.35.

- Mężczyzna został przewieziony do komendy miejskiej policji w Piekarach - informuje Aleksandra Nowara, rzecznik KWP w Katowicach. - To wszystko działo się zanim prezydent Andrzej Duda znajdował się w bazylice - dodaje.

Po przewiezieniu do policyjnej komendy, okazało się, że mężczyzna ma przy sobie niebezpieczne przedmioty. W saszetce miał nóż myśliwski (ostrze ok. 12 cm) oraz strzykawkę z niezidentyfikowaną substancją, która ma zostać zbadana.

Z naszych informacji wynika, że 40-letni mężczyzna jest bezrobotny. Nie był w stanie w racjonalny sposób wytłumaczyć dlaczego znalazł się w rejonie bazyliki i po co zabrał ze sobą strzykawkę oraz nóż.

Czy mężczyzna chciał zaatakować prezydenta?

[Prezydent Andrzej Duda na Śląsku. W Piekarach Śląskich złożył kwiaty pod Kopcem Wyzwolenia. Zobaczcie WIDEO]

*Sprawdź, czy nadajesz się na policjanta TEST PSYCHOLOGICZNY
*Znajdź tanie ubezpieczenie OC za samochód TABELE Z PRZYKŁADAMI
*Samolot runął na ziemię w Rudnikach. 2 osoby nie żyją ZDJĘCIA
*Ponad 2 tys. Świadków Jehowy na zgromadzeniu w Sosnowcu ZDJĘCIA
*Lech Wałęsa Król MEMÓW ...i wtedy ja mu mówię
*Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA

DRAPA, KR, X-News/TVN

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.