Metropolita białostocki abp Edward Ozorowski odchodzi. Zastąpi go ks. Tadeusz Wojda?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
(mg)

Metropolita białostocki abp Edward Ozorowski odchodzi. Zastąpi go ks. Tadeusz Wojda?

(mg)

Czy pallotyn z Rzymu zastąpi obecnego arcybiskupa? W najbliższych dniach może zmienić się metropolita białostocki.

Takie pojawiły się nieoficjalne informacje. Wśród następców abp Edwarda Ozorowskiego wymienia się ks. Tadeusza Wojdę. To pallotyn i podsekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Rzymie.

Jednak we wtorek nie udało nam się oficjalnie potwierdzić tej informacji w białostockiej kurii. Wiadomo natomiast, że dopóki nie przyjdzie oficjalna decyzja Watykanu, nikt z duchownych nie może wypowiadać się na ten temat.

Zmiana w białostockiej kurii spodziewana jest od kilku miesięcy. Obecny metropolita ks apb Edward Ozorowski osiągnął już wiek emerytalny. 1 maja 2016 roku skończył 75 lat. Jak mówił niedawno w rozmowie z „Porannym” niemal natychmiast złożył rezygnację z funkcji metropolity. Czeka na decyzję papieża Franciszka.

Ksiądz Tadeusz Wojda urodził się 29 stycznia 1957 w Kowali. W roku 1977 wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. 8 maja 1983 otrzymał święcenia kapłańskie w Ołtarzewie. W 1989 uzyskał doktorat na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. 24 lipca 2012 decyzją papieża Benedykta XVI wszedł w skład zarządu Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów jako jej podsekretarz.

Ks. Tadeusz Wojda SAC YouTube

(mg)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.