Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Mariusz Kurzajczyk

Maratończycy z Wielkopolski pobiegli w Nowym Jorku

Maratończycy z Wielkopolski pobiegli w Nowym Jorku Fot. Baster Team
Mariusz Kurzajczyk

Siedmioro biegaczy z Kalisza uczestniczyło w tegorocznym maratonie w Nowym Jorku. Mateusz Łańduch jako pierwszy kaliszanin w historii i jeden z nielicznych Polaków zajął miejsce w pierwszej setce!

Pomysłodawcą wyjazdu do Nowego Jorku był Marek Kołodziejczyk, kaliski przedsiębiorca i sponsor biegowego Baster Team. Już przed rokiem pobiegł w New York City Marathon i do sportowej wycieczki zachęcił rodzinę i przyjaciół. Mateuszowi, sportowemu liderowi grupy, zafundował start, który - co wszyscy przyznają - jest niezwykłym przeżyciem.

Mateusz Łańduch żartuje, że dla niego najgorsze było... wczesne wstawanie. Ponieważ jest to ogromna impreza, biegacze startują z kilku miejsc o różnych porach. O 9.20 zaczyna czołówka, zaś kaliszanin został zakwalifikowany do

Maratończycy z Wielkopolski pobiegli w Nowym Jorku
Baster Team

najlepszej grupy amatorów, startujących już o 9.40.


- Faktycznie jednak, żeby dotrzeć na miejsce o czasie, musiałem wstać o godz. 4. O 7.00 byłem na miejscu, potem były różne kontrole, dwa kilometry marszu i po godzinie znalazłem się na moście, gdzie był start

- relacjonuje.

Potem trzeba było jeszcze czekać 40 minut, na czym cierpiały... pęcherze biegaczy. - Mimo że to zakazane, niektórzy sikali na miejscu, inni na bluzę, którą potem wyrzucali - wyjaśnia kaliszanin.

Start oznajmił huk z armaty tak głośny, że przynajmniej część uczestników była przekonana, że to kolejny zamach bombowy. Oczywiście nie zabrakło hymnu amerykańskiego i piosenki Franka Sinatry „New York, New York” z głośników. A potem niełatwy bieg pięcioma dzielnicami - Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan, z metą w Central Park.

Mateusz chciał ukończyć zawody w znakomitym jak na amatora czasie 2 godziny i 32 minuty, więc starał się biec równo, przy pełnej koncentracji. Przyznaje jednak, że o koncentracji nie było mowy. Na Brooklynie przywitała go gigantyczna wrzawa tłumu kibiców, których w sumie na trasie naliczono milion! Szokiem była „przeniesiona” z XIX wieku żydowska dzielnica, z domami zbudowanymi 150 lat temu, przed którymi kręcili się ortodoksyjni chasydzi. Z kolei Bronx zawsze będzie mu się kojarzyć z... marihuaną, która zdominowała tu inne zapachy.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Mariusz Kurzajczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.