MAPA INWESTYCJI: Rynek Wschodni - Nowe Miasto rozbudowuje się. Powstają nowe mieszkania

Czytaj dalej
Fot. Quadro Development
Monika Kaczyńska

MAPA INWESTYCJI: Rynek Wschodni - Nowe Miasto rozbudowuje się. Powstają nowe mieszkania

Monika Kaczyńska

Quadro Development wprowadził do sprzedaży nowy projekt mieszkaniowy. Rynek Wschodni to 5-cio kondygnacyjny budynek, który powstanie u zbiegu ulic Głównej i Smolnej. Rynek Wschodni to 5-cio kondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 47 mieszkań

Nowe Miasto to dzielnica, która ma swoich amatorów. W ostatnich dziesięcioleciach zrealizowano tam szereg nowych inwestycji, od całkiem sporych osiedli w rejonie ulicy Pobiedziskiej po znacznie bardziej kameralne inwestycje, żeby wymienić tylko Osiedle na Smolnej (którego Pierwszy etap rozpoczął zmiany w tym rejonie Poznania), osiedle Bartnicza, Malta Wołkowyska i szereg innych.
Rynek Wschodni u zbiegu ulic Głównej i Smolnej wpisuje się w ten trend.

Architekturę, tego niewielkiego budynku wyróżnia biel i grafit elewacji, a także wykończenia balkonów łączące elementy stalowe z wypełnieniami z mlecznego szkła podkreślające nowoczesny, a jednocześnie klasyczny design. Deweloper proponuje 47 mieszkań o powierzchni od 29 do 89 m kw.

Przyszli mieszkańcy mają do wyboru kompaktowe kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe.
Najmniejsze mieszkania to kawalerki o powierzchni 29 m kw. o bardzo ciekawym rozkładzie. Jedną stronę mieszkania zajmuje salon z aneksem kuchennym, po przeciwległej stronie usytuowano częściowo oddzielony aneks sypialny. Z mieszkań parterze wiodą dwa wyjścia - z części dziennej i części sypialnej na oddzielne niewielkie tarasy.
Mieszkania dwupokojowe mają powierzchnię od 37,2 do 43 m kw.
Metraż najmniejszych mieszkań trzypokojowych to 59,3 m kw.

Ofertę uzupełniają większe lokale z tarasami na ostatniej kondygnacji o powierzchni mieszkalnej nawet do 89 m kw.
Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony lub tarasy na ostatniej kondygnacji. Rynek Wschodni to także dodatkowe udogodnienia jak videodomofony i rolety zewnętrzne we wszystkich oknach lokali parterowych.

Będzie także winda i podziemna hala garażowa na 31 samochodów. Warte podkreślenia jest kompleksowe wykonanie części wspólnych - zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego otoczeniu. Teren zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników. Całość dopełni zieleń i elementy małej architektury. Budowa już trwa, a planowanie zakończenie to druga połowa 2023 roku.

Lokalizacja inwestycji gwarantuje komfort zamieszkiwania. Rondo Śródka to jedynie kilka minut jazdy samochodem.
Sprawnie funkcjonuje także komunikacja miejska. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy powstającym budynku. Warto dodać, że w nowej perspektywie unijnej, obejmującej lata 2021-27, Miasto Poznań zamierza przedłużyć linie tramwajową pętli Zawady do stacji Poznań Wschód. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe. Obok inwestycji znajduje się przedszkole Mała Biedronka oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe (m.in. Aldi, Biedronka, Lidl, Poczta Polska oraz wiele innych).

Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym popularna Wartostrada. Zieloną ostoją jest również urokliwy Parku Ks. Tadeusza Kirschke. Położenie inwestycji pozwala na swobodny dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalno - rozrywkowych na terenie pobliskiej Śródki i Ostrowa Tumskiego, w kilkanaście minut można się stąd dostać na Stary Rynek.

Monika Kaczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.