MAPA INWESTYCJI: Piątkowo w sztuce ulicznej: Nickel Development wpuszcza Watchera na korytarze

Czytaj dalej
Fot. Nickel Developmnent
Monika Kaczyńska

MAPA INWESTYCJI: Piątkowo w sztuce ulicznej: Nickel Development wpuszcza Watchera na korytarze

Monika Kaczyńska

Wymagający nabywcy mieszkań chcą nie tylko wysokiej jakości, ale i czegoś wyjątkowego. Tzw. efektu wow oczekują nie tylko ci, którzy kupują mieszkania dla siebie, ale coraz częściej i inwestorzy, którym łatwiej znaleźć najemców w charakterystycznym miejscu. Takim wyróżnikiem może być sztuka współczesna, która dodatkowo nadaje miejscu charakteru lokalnie-patriotycznego. Na to właśnie postawiła Nickel Development zapraszając do współpracy znanego poznańskiego artystę street-artowego - Noriakiego.

Niektórzy zwracają uwagę na to, że nazwa 15-piętrowego wieżowca zbudowanego przez poznańską firmę Nickel Development u zbiegu ulic Lechickiej i Wojciechowskiego w Poznaniu, to pewna gra słów. ST_ART może być rozumiany jako skrót od STreet ART, czyli nowoczesna sztuka uliczna.

Jednym z lepiej rozpoznawalnych artystów tego nurtu jest poznański twórca Noriaki, który stworzył postać Watchera, nazywanego również Panem Peryskopem, dość jednoznacznie kojarzącego się już dziś ze stolicą Wielkopolski.

- Piątkowo to bardzo lubiana dzielnica w Poznaniu i chcieliśmy, tworząc tę inwestycję, dodać jej oprócz wyrazistej architektury, jeszcze wyjątkowy element, który nada szczególnego charakteru. Pomysł na nazwę zbiegł się z również z ideą zagospodarowania części wspólnej z wykorzystaniem współczesnych symboli miejskiej kultury - wspomina Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży w Nickel Development. - Tak trafiliśmy na Noriakiego, którego artystyczna wrażliwość została przelana na płótno i pokazuje jego wyobrażenie energii Piątkowa - dodaje.

Prace poznańskiego artysty znajdują się w strefach wejściowych obu klatek schodowych, a dodatkowym smaczkiem czekającym na mieszkańców wieżowca ST_ART Piątkowo jest autorska identyfikacja wizualna związana z nawigacją budynku. Postać Watchera została wkomponowana w oznaczenia wszystkich kondygnacji.

Wbrew błędnie powtarzanej czasem opinii, Pan Peryskop nie jest symbolem wszechobecnej inwigilacji. Jak przyznaje sam jego twórca, Watcher to pogodna postać, która daje ludziom oddech w szarym miejskim krajobrazie. Ma zachęcać do działania - jak przyznał Noriaki w wywiadzie dla magazynu Noizz.

Sztuka w ST_ART Piątkowo uzupełnia się z architekturą i światłem. Wyrazista bryła najwyższego z dotychczasowych budynków realizowanych przez Nickel Development daje wrażenie lekkości dzięki zastosowaniu wysokich okien. W budowie wykorzystano 980 zestawów okien - co daje łącznie prawie 3500 m kw. powierzchni
Budynek ma już pozwolenie na użytkowanie. Kupujący mogą zamówić wykończenie pod klucz, co może to przyspieszyć przeprowadzkę. Do kupienia jest jeszcze 12 mieszkań o powierzchniach od 58 do 92 m kw.

Monika Kaczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.