MAPA INWESTYCJI: Osiedle Przy Jeziorach wkroczyło w kolejny etap budowy. Powstają kolejne domy bliźniacze

Czytaj dalej
Fot. More Place
Monika Kaczyńska

MAPA INWESTYCJI: Osiedle Przy Jeziorach wkroczyło w kolejny etap budowy. Powstają kolejne domy bliźniacze

Monika Kaczyńska

Osiedla Przy Jeziorach to jedna z najatrakcyjniej zlokalizowanych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu. Zaledwie kilometr od Jeziora Kierskiego powstaje osiedle domów bliźniaczych. Ukończenie budowy ostatniego etapu osiedla Przy Jeziorach zaplanowano na przyszły rok.

Osiedle Przy Jeziorach, docelowo składać się będzie z 28 budynków, 2 lokalowych.

Osiedle będzie miało charakter zamknięty. Całość będzie ogrodzona, dla komfortu mieszkańców zostaną zamontowane dwa szlabany - wjazdowy i wyjazdowy z osiedla oraz furtka z zamkiem magnetycznym otwieranym za pośrednictwem domofonu. Ukończenie całości inwestycji zaplanowano na przyszły rok. Na placu budowy trwają więc intensywne prace.

W ramach całego Osiedla Przy Jeziorach powstanie w trzech etapach 28 domów bliźniaczych, czyli łącznie 56 osobnych lokali. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw., w tym w dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami. Każdy lokal ma klasyczny podział na dwa poziomy. Na parterze każdego domu znajdują się: salon, kuchnia, łazienka, ale też przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. Wszystko zależy od wybranego wariantu powierzchni. Na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę, garderobę, a także pralnię z suszarnią.
Choć zima w tym roku jest kapryśna, głównie za sprawą deszczów i wielu wietrznych dni, wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy. Kolejne domy zyskują klasyczną, biało-grafitową elewację, następne mają wstawianą stolarkę okienną. Ponadto trwają prace murarskie w budynkach sąsiednich.
- Spokojnie, regularnie działamy, realizując nasz harmonogram inwestycyjny. Jednocześnie cieszymy się, że kolejni klienci decydują się, by nabyć dom z naszej oferty i zamieszkać na Osiedlu Przy Jeziorach - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place, inwestora osiedla. II etapu inwestycji. W kolejnych budynkach wykonano ocieplenie, a także prace związane z elewacją. W III części osiedla, regularnie rozbudowywanej, postępy są zróżnicowane. W dwóch domach (4 lokale bliźniacze) wykonywana jest elewacja, a wewnątrz zostało ukończone tynkowanie.

W kolejnych dwóch budynkach zakres prac jest podobny, dodatkowo montowana jest pokrycie dachowe. Natomiast w budynkach nr 17 i 19 następują prace murarskie. W domach nr 13 i 15 są prace fundamentowe.
Kto chciałby tam zamieszkać, powinien się pospieszyć- zostały już pojedyncze mieszkania.

Monika Kaczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.