Małe Garbary 8 - nowy widok na Stare Miasto

Czytaj dalej
Małe Garbary 8 - nowy widok na Stare Miasto

Małe Garbary 8 - nowy widok na Stare Miasto

Małe Garbary 8 - nowy widok na Stare Miasto

To właśnie z okien wyższych kondygnacji tej nowej inwestycji powstającej w ścisłym centrum Poznania rozpościerał się będzie wyjątkowy widok na Stary Rynek oraz na piękne, zabytkowe kamienice w sąsiedztwie. Stąd w zaledwie kilka minut można dotrzeć na Ostrów Tumskim i klimatyczną Śródkę, Cytadelę lub nad rzekę Wartę i Cybinę.

Ogromną zaletą tego położenia jest bliskość wszelkich udogodnień, które centrum miasta oferuje. To liczne restauracje, kawiarnie, parki, sklepy oraz wszystkie ważne urzędy i instytucje.
Inwestycja zaprojektowana jest jako dwa 6-kondygnacyjne segmenty połączone wygodną, podziemną halą garażową.

Dziedziniec i tarasy

Część frontowa kompleksu łączy w sobie funkcje użytkowe, biurowe oraz w najwyższych partiach mieszkaniowe. Mieszkania i lokale na najwyższej kondygnacji mają do dyspozycji obszerne tarasy ze wspaniałym widokiem na śródmiejską zabudowę. Segment położony w głębi działki posiada użytkowy parter i otwiera się na przestronny i cichy dziedziniec. W części parterowej kompleksu zaplanowana została rowerownia. Wszystkie mieszkania posiadają duże okna i balkony. Przemyślane plany mieszkań ułatwią ciekawą i wygodną aranżację przestrzeni oraz funkcjonalne rozmieszczenie mebli.

Nowocześnie, ale z historią w tle

Architektura budynków oparta jest na dialogu z historią. Artykulacja okien nawiązuje do złożoności i różnorodności form historycznych sąsiednich kamienic. Interpretacja jest jednak nowoczesna. Okna uporządkowano w sposób naprzemienny używając mniejszych i większych otworów w celu stworzenia sugestywnego wzoru. Materiał użyty na elewacji to panele aluminiowe w stonowanym szarym kolorze, wzbogacone wstawkami w kolorze mosiądzu wokół okien oraz jako wykończenie loggi.

Silnym elementem kompozycji budynku jest jego bardzo duże nadwieszenie nad chodnikiem, które jest zarazem zadaszeniem wejścia do budynku chroniącym przed opadami deszczu.
Wszystkie balustrady zaprojektowano jako pełnoszklane, pozwalające na możliwie najintensywniejszą penetrację wnętrz przez światło słoneczne. Ostatnia kondygnacja budynku frontowego została wycofana, przez co uzyskano duże powierzchnie tarasów. Całość elewacji będzie elegancko podkreślona przez delikatne oświetlenie.
Za projekt budynku odpowiedzialne jest biuro Easst.com znane z naszych wcześniejszych realizacji, jak Wodna 15, Półwiejska 47, Ostrówek 12 czy Zielony Marcelin na Grunwaldzie w trakcie realizacji.

Lokalizacja

Inwestycja Małe Garbary 8 położona jest w ścisłym centrum miasta, w pobliżu Starego Rynku i wielu ważnych urzędów, instytucji, renomowanych restauracji i kawiarni oraz ośrodków związanych z szeroko pojętą kulturą, sztuką i rozrywką. Małe Garbary 8 to adres idealny dla każdego, kto lubi być w Centrum!
Prowadzenie biznesu w tak strategicznej lokalizacji gwarantuje wygodne funkcjonowanie oraz umożliwia sprawne i efektywne załatwianie większości firmowych spraw.

W sąsiedztwie zbiegają się ulice Małe Garbary, Garbary, Estkowskiego, a także krzyżują się liczne linie komunikacji miejskiej, ułatwiając szybki i wygodny dojazd w inne części miasta.

Inwestor Inwestycje Wielkopolski

Poznański deweloper znany z wielu inwestycji realizowanych w ścisłym centrum Poznania. Od ponad 20 lat rewitalizuje zabytkowe kamienice i buduje nowe budynki w najlepszych punktach miasta. Każdy z projektów jest nietuzinkowy i konsekwentnie wpisuje się w ideę od lat wprowadzaną przez firmę w życie, w myśl której najbardziej liczy się lokalizacja. Wśród dotychczas projektów znajdują się m.in. Wodna 15, Chwaliszewo przy Trakcie Królewsko-Cesarskim i Nowe Chwaliszewo, Półwiejska 47, Ostrówek 12 oraz te, obecnie realizowane - Zielony Marcelin i Małe Garbary 8.

Małe Garbary 8 w skrócie

- 47 mieszkań 1,2,3-pokojowych, od najmniejszych o powierzchni od 39m² aż po apartamenty o powierzchni 124m²
- 3 kondygnacje biurowe w budynku frontowym, każda o powierzchni 620m²
- 2 lokale usługowe na parterze od 293m² do 355m²
- termin rozpoczęcia inwestycji: czerwiec 2017 r.
- planowany termin zakończenia inwestycji: grudzień 2018 r.M/i>

Biuro sprzedaży
Poznań, ul. Garbary 53

T: 61 66 44 888, 608 635 020
www.malegarbary8.pl
Małe Garbary 8 - nowy widok na Stare Miasto

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.