Życie gnało go po całej Polsce. Zaprowadziło do kopalni i na ring, gdzie ćwiczył prawy sierpowy. Dziś jest wreszcie u siebie. Bo kiedy brat Jan Luter przeżył duchowe oświecenie, poczuł, że ma głowę i ciało na dobrym miejscu. W Tyńcu.
Był tak zdesperowany, że z dnia na dzień coraz bardziej zbliżał się do drogi, do ludzi. I faktycznie, to była jego jedyna szansa na przeżycie. Bo Cisna, żyje dzięki człowiekowi.
Sprzeczności drzemiące w człowieku są jego największą wartością - uważa pisarz Jan Grzegorczyk, który właśnie wydał nową książkę o księdzu Groserze, bo - jak mówi upadł w postanowieniu, by o nim już więcej nie pisać.
Szczyt Mnicha od początku pobudzał fantazję pierwszych eksploratorów Tatr. Skąd ta nazwa? A Najmłodszy ze zdobywców Mnicha miał siedem lat, najstarszy osiemdziesiąt siedem.
36-latek z Bochni zdobył ósmy z dziewięciu szczytów rozszerzonej wersji „Korony Ziemi”. A Na przełomie kwietnia i maja Bochnianin razem ze swoją partnerka planuje wejść na Mount Everest.
O tym, w jaki sposób pięknie przygotować wigilijny stół rozmawiamy z Małgorzatą Bukowicz, nauczycielką rzeźby w zielonogórskim „Plastyku”.
Obyczaje. Chrześcijanie odkrywają pożytki z drzewa cacahaquahuitl. Piusowi V nowość nie smakowała. Aromaty krakowskich „Delikatesów”.
Kilkanaście lat temu mówiła o nich cała Polska. Że rozdali majątek, że spalili dowody osobiste, że guru nadał im dziwaczne imiona: Autobusem Przez Miasto, Ejty, I Śrubokręt Nie Pomoże. On sam namawiał: „leki wyrzuć, przychodź do mnie“.
Opłatka i dzielenia się nim nie wymyśliliśmy. Piękny ten zwyczaj jednak jako jedyni pielęgnujemy. Najstarsze opłatki są bezcennym świadectwem dawnej architektury.
Nie słodycze, nie grzane wino, nie zapach czekolady, nawet nie możliwość kupienia prezentów pod choinkę. Istotą jarmarków bożonarodzeniowych w Europie jest możliwość spotkania się z drugim człowiekiem.
Grudzień to miesiąc, w którym czas biegnie szybko, a lista rzeczy do zrobienia jest długa. Mamy dla Was pomysł jak oszukać czas i nieco zyskać na świątecznym klimacie.
12 krajów i 12 niesamowitych miesięcy.
Pani inżynier biomedyczny spod Krakowa wygrała widowiskowe, kulinarne show w TVN, pokonując setki konkurentów. Zdobyła tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej.
Pochodzi z małopolskiej Muszynki - a znają ją kinomani na całym świecie. Joanna Kulig to jedna z najlepszych polskich aktorek. Ostatnio zagrała w „Pitbullu: Niebezpiecznych kobietach”. Nam opowiada o swojej karierze i dużym sentymencie do...
Byłam pewna, iż „Ja, Daniel Blake” zostanie najlepszym filmem europejskim tego roku. Jego świadomy anachronizm, który odwraca uwagę od poszukiwań oryginalności, w stronę niemal dokumentalnego portretu społecznego, wygląda zadziwiająco świeżo. Ale...
Małżeństwo żyjące od 10 lat w altance na działkach, bo on ulegl wypadkowi i stracił nogi. Starszy pan, któremu po opłaceniu rachunków zostaje złotówka dziennie na życie. Nie myślcie, że bieda w Polsce nie istnieje
Kochają się w różnych pozycjach, szepczą sobie do ucha pikantne słówka, a seks trwa godzinę. Ona głośno krzyczy, on zawsze robi to dobrze. Tyle że to tylko film...
O seksie coraz rzadziej mówimy szeptem i z rumieńcem. Polki chcą się kochać częściej i z fantazją. Czy jednak ma to wyłącznie dobre strony?
- Mam coś z cyborga. Moją głową sterują mechanizmy. Jestem człowiekiem na pilota - opowiada Bernadeta Lewandowska. Choroba obudziła w niej uśpiony talent.
Michel Moran. Kucharz i celebryta. Popularność w naszym kraju, do którego przyjechał w 2000 roku (bo zakochał się w Polce), zdobył jako juror telewizyjnego show „MasterChef”. Sympatyczny, do życia nastawiony bardzo, bardzo pozytywnie...
Aktor Zdzisław Kozień, pamiętany choćby z roli porucznika Zubka w serialu „07 zgłoś się”, pierwsze estradowe występy dawał już jako dziecko. Okres jego młodości bynajmniej nie był jednak sielanką…
Pierwszy raz losy młodej oświęcimianki i małej Żydówki przecięły się dzień po wyzwoleniu obozu. Pnina Segal przez lata usiłowała odnaleźć swoją wybawicielkę. Udało jej się po ponad pół wieku.
Szli w skwarze, deszczu i śniegu, ale osiągnęli swój cel. Krakowianie Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński w pół roku pokonali najdłuższy północnoamerykański szlak górski - Pacific Crest Trail o długości 4265 km.
Potrafią histeryzować, płakać, filmować wszystko dookoła. Niektórzy nawet mdleją na widok krwi. Ale na porodówkach są też ojcowie, którzy spisują się na medal: masują, pomagają wstać, wiedzą, kiedy podać szklankę wody. Od razu widać, którzy...
Jedni znają ją jako Monikę z serialu „Klan”, a inni - jako gwiazdę piosenki śpiewającą hity jak „Podaj cegłę”.
Dr Wacław Hepner stworzył nietypowe muzeum motoryzacji. W jego kolekcji liczy się dusza pojazdu, a nie kolor lakieru. Bez niej auto byłoby tylko toną blachy.
Wśród ludzi jest pokusa magicznego traktowania wiary. Myślą, że egzorcysta to taki superksiądz, który zrobi czary mary i odmieni życie - mówi ks. Adam Anuszkiewicz.
Wywiady, wizyty w programach telewizyjnych, oficjalne spotkania i ciągle dzwoniący telefon. Tak wyglądają pierwsze dni panowania nowej Miss Polski 2016, Pauliny Maziarz. Nam zdradziła między innymi, jak dziewczyna z małej miejscowości czuje się w...
Gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans, ale Polacy doskonale potrafią organizować sobie czas. Wystarczy wrócić pamięcią do czasów dzieciństwa i naszych podwórkowych szaleństw.
Teresa Werner solową karierę rozwija od pięciu lat, wcześniej zaś koncertowała z zespołem „Śląsk”. Bilety na jej koncerty wyprzedają się błyskawicznie. Na czym polega fenomen artystki z Koszęcina? Daje fanom poczucie szczęścia - mówi Weronika...
Przedmioty, które mają duszę, istnieją nie tylko w bajkach. Pluszowy miś opowiada szpitalną historię. Damska torebka przywołuje wspomnienia zmarłej koleżanki. Te rzeczy pamiętają nawet te historie, o których sami zapominamy.
- Jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować - powiedział Lis do Małego Księcia. Pedagodzy specjalni z Chełmna przełożyli te słowa na prawdziwe życie.
Na ośmiu tysiącach metrów męczy nawet odpoczynek, organizm zjada sam siebie. Sylwia zna cenę ryzyka, ale z wyprawy na Mount Everest nie zrezygnuje. Bo Góra Gór ją wzywa
Marcinowi Gienieczce, podróżnikowi z Kosakowa, Kapituła KOLOSÓW odebrała wyróżnienie. Uznano, że jego wyprawa nie wyglądała tak, jak ją relacjonował.
W grudniu 1981 r. władze PRL po raz kolejny użyły brutalnej siły, aby zastraszyć rządzone przez siebie społeczeństwo. Z perspektywy czasu największe militarne zwycięstwo gen. Wojciecha Jaruzelskiego okazało się jednak pyrrusowym zwycięstwem...
Arcybiskup łódzki Marek Jędraszewski zostanie głową Kościoła w Krakowie. Zastąpi na tym stanowisku przechodzącego na emeryturę kardynała Stanisława Dziwisza
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.