Lipno bez sztabu WOŚP, ale zagra z Kikołem

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Renata Kudeł

Lipno bez sztabu WOŚP, ale zagra z Kikołem

Renata Kudeł

Coraz głośniejsze Owsiakowe granie w powiecie lipnowskim.

Dwa sztaby - kikolski i skępski intensywnie pracują na przyszłoroczny efekt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W finale, zaplanowanym na 10 stycznia, Orkiestra grać będzie pod hasłem „Gramy wysoko”. Pieniądze pochodzące ze sztabów w całym kraju oraz z zagranicy będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Szefem kikolskiego sztabu jest Przemysław Nazdrowski. Jak informuje, w Lipnie, gdzie w tym roku sztabu nie udało się utworzyć, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jednak zagra. Z Kikołem!

W finale nie zabraknie licytacji

Do kikolskich intensywnie prowadzonych przygotowań włączyli się także, na swoim terenie, lipnowanie. Grać w Owsiakowej orkiestrze będą: Zespół Szkół Technicznych, Liceum Ogólnokształcące, Publiczne Gimnazjum nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2.

- Zaprosiliśmy do współpracy wiele instytucji - mówi Przemysław Nazdrowski. Na zaproszenie do akcji odpowiedzieli: MCK, MOSiR i WOPR. Finał najprawdopodobniej rozegra się w kinie „Nawojka”. Będzie koncert pod hasłem „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym wystąpią znani i mniej znani lipnowianie, utalentowani wokalnie. Będzie też na pewno licytacja.

W Kikole, w siedzibie sztabu, będzie jeszcze ciekawiej. Sama licytacja orkiestrowych gadżetów i fantów od darczyńców przewidziana jest na 3 godziny.

- Wracamy do zaniechanego pomysłu na prezentację talentów na podobieństwo programu „Szansa na sukces” - mówi Przemysław Nazdrowski. - Jako gwiazda zagra zespół „Banał”, który wystąpił w programie „Must Be The Music”. Jest już także znany program finału w Chrostkowie - tu zabawa przebiegać będzie w klimacie lat 80.

W Skępem też mierzą wysoko

Do skępskiego sztabu WOŚP dołączą uczniowie ze szkoły podstawowej w Ligowie - z sąsiedniego województwa mazowieckiego. - Nasi wolontariusze są już po szkoleniach, mamy harmonogram działań - mówi Magdalena Elwertowska, szefowa skępskiego sztabu. W programie plenerowego finału są m.in. turniej piłki siatkowej, zlot aut terenowych, występy przedszkolaków, uczniów , także z Ligowa oraz koncert orkiestry strażackiej. Nie zabraknie loterii i światełka do nieba.

Renata Kudeł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.