Anna Karbowniczak

Lipiny: Mieszkańcy boją się o środowisko i własne zdrowie

Monika Bereta była jedną z osób, które złożyły w urzędzie w Margoninie pismo z podpisami przeciwko inwestycji Monika Bereta była jedną z osób, które złożyły w urzędzie w Margoninie pismo z podpisami przeciwko inwestycji
Anna Karbowniczak

W Lipinach ma powstać zakład produkcji olejów z tworzyw sztucznych. Mieszkańcy, którzy się temu sprzeciwiają, mówią o obawach o środowisko i własne zdrowie. Burmistrz i inwestor – o negatywnej kampanii wyborczej.

Od prawie miesiąca w gminie Margonin organizowany jest protest przeciw budowie zakładu produkcji olejów z tworzyw sztucznych, który ma powstać m.in. w Lipinach. Inwestorem jest firma HetmanEco 11, która twierdzi, że inwestycja zmniejszy problem składowania odpadów z tworzyw sztucznych.

Mieszkańcy, sprzeciwiający się inwestycji w Lipinach, założyli społeczny komitet protestacyjny i złożyli w urzędzie gminy pismo z 709 podpisami. Jako powód protestu wskazują obawy o środowisko i o własne zdrowie.

Monika Bereta i Tomasz Kaczuba, którzy zaangażowali się w akcję zbierania podpisów, mówią, że firma ma powstać ok. 40 m od rzeczki Margoninki, przy ścieżce rowerowej do Lipin. To nie jest – jak przekonują – dobra lokalizacja dla tego rodzaju działalności.

Burmistrz jest oburzony działaniami komitetu. Prezes firmy zapewnia, że mieszkańcy zostali wprowadzeni w błąd. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Anna Karbowniczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.