Łukasz Cieśla

Licheń: Ksiądz-pedofil Eugeniusz Makulski właśnie wydał książkę. „Pojawiły się seksualne podteksty w jego wspomnieniach”

Okładka książki księdza Eugeniusza Makulskiego, w której umacnia mit dobrodusznego pasterza dbającego o swoją owczarnię. Okładka książki księdza Eugeniusza Makulskiego, w której umacnia mit dobrodusznego pasterza dbającego o swoją owczarnię.
Łukasz Cieśla

Ksiądz Eugeniusz Makulski, budowniczy Lichenia, okazał się pedofilem. Sprawa została ujawniona w głośnym filmie „Tylko nie mów nikomu”. Zgromadzenie Marianów od dawna wiedziało o pedofilii i po cichu ukarało księdza Makulskiego odsunięciem od posługi kapłańskiej. Tymczasem ksiądz Makulski właśnie wydał książkę ze wspomnieniami. - Pojawiają się w niej dwuznaczne, seksualne podteksty – ujawnia dziennikarz Janusz Ansion, który zapoznał się z publikacją.

Książka, z której okładki wynika, że autorem jest ksiądz magister Eugeniusz Makulski, dopiero co opuściła drukarnię. Jej tytuł to „Opowieści o Licheniu. Dla dzisiejszych i przyszłych jego mieszkańców”. To zbiór opowieści księdza Makulskiego.

Czytaj więcej: Tylko nie mów nikomu: budowniczy Lichenia, ksiądz Eugeniusz Makulski, pedofilem

Za wydanie książki nie odpowiada Zgromadzenie Księży Marianów, do których należy ksiądz-pedofil. Wydawcą jest Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski z Kałkowa koło Starachowic. Publikację, jak się dowiedzieliśmy, wspierał również prywatny przedsiębiorca.

Sprawdź:Księża Marianie w nocy zasłonili pomnik przedstawiający budowniczego Lichenia

Książka niedawno opuściła drukarnię, czytał ją Janusz Ansion, dziennikarz „Kuriera Słupeckiego”.

- Zdziwiło mnie, gdy przeczytałem niektóre fragmenty. Pojawiają się tam stwierdzenia o podtekście seksualnym. Biorąc pod uwagę że mówimy o duchownym, jest to niestosowne. Przyjąłem to z olbrzymim niesmakiem

– mówi Janusz Ansion, dziennikarz ze Słupcy.

To tylko część artykułu. Dalej przeczytasz m.in. o między innymi o kulisach budowy sanktuarium w Licheniu.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.