Legia Akademicka jak siły Sparty. Sukces projektu MON na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Najpierw teoria, później poligon

Czytaj dalej
Fot. Aneta Żurek
Piotr Subik

Legia Akademicka jak siły Sparty. Sukces projektu MON na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Najpierw teoria, później poligon

Piotr Subik

Trzysta osób bierze od końca stycznia udział w zajęciach odbywających się na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie w ramach Legii Akademickiej. To program przeszkolenia wojskowego dla studentów, stworzony w MON za rządów byłego już ministra Antoniego Macierewicza.

- Trzystu było też Spartan; mam nadzieję, że nasi studenci nie „polegną” jak oni, że nie zabraknie im zapału - śmieje się dr Przemysław Wywiał z Instytutu Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej, koordynator Legii Akademickiej na Uniwersytecie Pedagogicznym. I co dodużego zaangażowania studentów w zgłębianie wiedzy wojskowej nie ma żadnych wątpliwości.

- Jestem pod wrażeniem, bo niektóre zajęcia potrafią przesiedzieć bez zadawania pytań, a podczas tych są bardzo aktywni. Część z nich przyznaje, że liczy na pracę w wojsku czy Straży Granicznej, ale większość uważa to za przygodę, dodatkowe doświadczenie, które można wpisać w CV - tłumaczy dr Przemysław Wywiał.

Czytaj więcej:

 • Na czym polega szkolenie teoretyczne
 • Jak długo trwa szkolenie poligonowe
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Piotr Subik

Redaktor i dziennikarz "Dziennika Polskiego". Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, obronności, wojska i służb mundurowych. Pisze także o historii ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z antykomunistycznym podziemiem z lat 1945-63.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.