Lednica 2019: Taniec, śpiew i modlitwa, czyli kolejne spotkanie młodych. Na przybyłych czekają niezwykłe prezenty

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
NM

Lednica 2019: Taniec, śpiew i modlitwa, czyli kolejne spotkanie młodych. Na przybyłych czekają niezwykłe prezenty

NM

Po raz kolejny młodzi wierni spotkają się pod Bramą Rybą na Polach Lednickich. Już w ten weekend odbędzie się Spotkanie Młodych Lednica 2000, któremu w tym roku przyświeca hasło „Wiesz, że cię kocham”.

Trwają przygotowania do 23. edycji Spotkania Młodych Lednica 2000. Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, wierni spotkają się pod Bramą-Rybą, by wspólnie odkryć, jaka siła płynie z sakramentów spowiedzi i eucharystii.

- Obecnie budujemy infrastrukturę Pola Lednickiego. Wolontariusze pracują teraz na polach, wszystko idzie zgodnie z planem i już w sobotę będziemy gotowi na to, by przyjąć wszystkich pielgrzymów, którzy zdecydują się przyjechać na 23. Spotkanie Młodych

- mówi Julia Chałasiak, rzecznik prasowy wydarzenia.

Jak co roku dla uczestników spotkania przygotowano specjalne prezenty. W tym roku są to pieczęcie oraz rachunek sumienia dla młodych, dla księży stuły - oczywisty symbol spowiedzi, a dla sióstr zakonnych mamy kaganki. Wszystkie symbole są spakowane, znajdują się na Polach Lednickich i czekają na pielgrzymów.

Czytaj też: Lednica 2019: Spotkanie Młodych na Lednicy w 2019 roku pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham". [ZOBACZ PROGRAM LEDNICY]

Na pieczęciach, które trafią do rąk uczestników, wypisano siglum z "Pieśni nad pieśniami". Pieczęć ma być symbolem tego, że każdy człowiek został opieczętowany Duchem Świętym w sakramencie chrztu i bierzmowania, a także tego, że Chrystus zapieczętował w każdym swoją miłość.

Drugi z prezentów, czyli rachunek sumienia, również został przygotowany specjalnie na tę okazję. - Klasycznie jesteśmy przyzwyczajeni, że znajdują się w nim pytania i odpowiedzi. Tu ich nie ma. Są za to inspiracje i kroki do spowiedzi. Dlatego mam nadzieję, że te symbole trafią do młodych ludzi i że się im spodobają - tłumaczy ojciec Wojciech Prus, duszpasterz Wspólnoty Lednica.

Każde z lednickich spotkań odbywa się pod jakimś hasłem. W ubiegłym roku brzmiało ono „Jestem”. Z kolei tegoroczne motto przewodnie to „Wiesz, że cię kocham”.

- Była taka inspiracja zapisana z Jana Pawła II, przez ojca Jana Górę, która brzmiała: „Musicie być mocniejsi, niż warunki, w których przyszło wam żyć”. I trzeba przyznać, że teraz mamy trochę trudne warunki, okoliczności są niełatwe, zwłaszcza w tym momencie dla Kościoła - mówi ojciec Wojciech Prus, duszpasterz Wspólnoty Lednica.

Sprawdź również: Lednica 2019. Hasło tegorocznego Spotkania Młodych brzmi: "Wiesz, że cię kocham"

I dodaje: - Ale dalej w tym swoim przemówieniu papież powiedział, że człowiek jest mocniejszy, niż jakiekolwiek trudności w życiu wtedy, gdy wie, że jest kochany. I wiele osób na Lednicy mówi, że dla nich to nie program czy symbole mają znaczenie, ale właśnie to, że ojciec Jan za każdym razem stał pod tą rybą i krzyczał do mikrofonu „Kocham Was”.

W akcję spotkania młodzieży na Polach Lednickich, co roku włączają się również harcerze, którzy na miejscu pełnią służbę, a także pilnują porządku podczas wydarzenia. W tym roku jest ich około 2 tys.

- Już od czwartku jesteśmy na miejscu, zaczynamy budować nasze miasteczko. W piątek jak zawsze bierzemy udział w mszy świętej nad brzegiem jeziora Lednickiego oraz wspólne ognisko i od soboty od samego rana zaczynamy służbę na polach - tłumaczy phm. Marianna Kłos, rzecznik prasowy Związku Harcerstwa Polskiego.

NM

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.