Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Lech Poznań: Vujadinović jest symbolem słabości Kolejorza w obronie. Czym sobie na to zasłużył?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Maciej Lehmann

Lech Poznań: Vujadinović jest symbolem słabości Kolejorza w obronie. Czym sobie na to zasłużył?

Maciej Lehmann

W Lechu Poznań rozegrał 22 mecze. Gdy pojawiał się na boisku, kibice mieli złe przeczucia, choć z nim w składzie, poznaniacy nie mają wcale katastrofalnych statystyk. 11 zwycięstw - 3 remisy - 8 porażek, ten bilans nie wskazuje, że Kolejorz gra z nim zdecydowanie gorzej, niż bez niego. Nikola Vujadinović postrzegany jest jednak jako jeden z najgorszych obrońców, jakich miał poznański zespół w ostatniej dekadzie. Wszyscy wiedzą, że wystawianie go to proszenie się o problemy. Dlaczego?

Jest mało zwrotny, wolny, mało skoordynowany. Gdy go widzę, zastanawiam się, jak to się stało, że dostał szansę gry w hiszpańskiej La Liga. Problemem Vujadinovicia chyba jest to, że jak był wystawiany, to często w parze z Rafałem Janickim. A ten duet nie wzbudza zaufania, bo wszyscy pamiętają jakich w przeszłości Lech miał obrońców.

- Vujadinović z Janickim ani przez moment nie wytrzymują porównania z Józkiem Adamcem, Czesiem Jakołcewiczem, Damianem Łukasikiem, Bartkiem Bosackim czy Manuelem Arboledą. Lista jest zresztą dłuższa - mówi nam były piłkarz Lecha Ryszard Rybak.

- Nikt nie może sobie przypomnieć jakiegoś dobrego meczu w jego wykonaniu. Natomiast pojedynków, w których popełniał koszmarne błędy jest wiele. Bardzo dużo brakuje mu do klasy choćby Dilavera. Nie gwarantuje gry na poziomie wymaganym w Lechu Poznań

- dodaje były bramkarz Norbert Tyrajski.

Nikolę Vujadinovicia w trybie awaryjnym sprowadził do Lecha Poznań na początku poprzedniego sezonu Nenad Bjelica.

- Będzie liderem naszej defensywy - mówił Chorwat. - Potrzebujemy środkowych obrońców i oni powoli docierają, a co najważniejsze w odpowiedniej jakości. To zawodnik z bardzo dużym doświadczeniem. Liczymy na to, że wykorzysta je w Lechu i będzie jego wzmocnieniem - dodawał wiceprezes Kolejorza Piotr Rutkowski.

Początek w poznańskim klubie miał obiecujący. Lech zremisował w Holandii z Utrechtem 0:0, a Vujadinović pokazał, że jeśli chodzi o grę w powietrzu, to można na niego liczyć. W rewanżu nie było już tak dobrze.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maciej Lehmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.