Lech Poznań: Policja udaremniła ustawkę chuliganów Kolejorza. Łącznie skontrolowano ponad 50 osób

Czytaj dalej
Fot. Małopolska policja
Norbert Kowalski

Lech Poznań: Policja udaremniła ustawkę chuliganów Kolejorza. Łącznie skontrolowano ponad 50 osób

Norbert Kowalski

Funkcjonariusze małopolskiej policji udaremnili ustawkę kibiców Lecha Poznań z fanami Stali Stalowa Wola oraz Stali Rzeszów. Do bójki miało dojść przy okazji wtorkowego meczu Lecha Poznań z Resovią Rzeszów w Pucharze Polski. Łącznie policjanci wylegitymowali ponad 50 osób. Kibiców Lecha skontrolowano jeszcze na autostradzie A4.

- W wyniku współpracy małopolskich policjantów z funkcjonariuszami z Poznania i Rzeszowa udaremniona została próba tzw. kibicowskiej ustawki, do której miało dojść na obrzeżach powiatu tarnowskiego

- informują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Czytaj też: Poznań: Koparka śmiertelnie potrąciła pieszego, lecz śledztwo umorzono. Teraz prokuratura wraca do sprawy. Poszukiwani świadkowie wypadku

Przypomnijmy, że we wtorek o godz. 13 Lech Poznań w Rzeszowie mierzył się z tamtejszą Resovią w ramach meczu Pucharu Polski. - W godzinach rannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie otrzymali od kolegów z KWP w Poznaniu i KWP w Rzeszowie informację, z której wynikało, że na teren Małopolski jadą antagonistyczne nastawione grupy kiboli zmierzające do siłowej konfrontacji. Wszystko wskazywało na to, że kibole Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów chcą wykorzystać okazję do konfrontacji z kibolami Lecha Poznań - relacjonują przedstawiciele małopolskiej policji.

Na autostradę A4, którą podróżowali kibice Lecha, od razu wysłano policjantów z Krakowa. - Funkcjonariusze otrzymali informacje mogące pomóc zidentyfikować samochody kiboli. Około godz. 11.40 policjanci wypatrzyli wytypowane pojazdy. Dwa busy zostały zatrzymane, a pasażerowie poddani kontroli i sprawdzeniu w systemach policyjnych. W ich bagażu funkcjonariusze ujawnili koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy, kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby. Dalej, już pod nadzorem policjantów, pseudokibice odjechali na mecz w kierunku Rzeszowa - informują przedstawiciele małopolskiej policji.

Zobacz też: Poznań: Właściciel kamienicy chciał wyrzucić z budynku seniorkę? Może trafić do więzienia na dwa lata. Obrona domaga się uniewinnienia

W tym samym czasie policjanci z Podkarpacia śledzili kibiców Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali na teren powiatu tarnowskiego. - Pseudokibice skierowali się w teren leśny w rejonie miejscowości Łopoń. Zaparkowali na drodze polnej, prowadzącej przez las. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej - relacjonują przedstawiciele policji w Krakowie.

I dodają: - Na widok policjantów mężczyźni błyskawicznie zweryfikowali swoje zamiary i podjęli bezskuteczną próbę ucieczki. Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibole w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie. Tarnowscy policjanci skontrolowali jeszcze kilka pojazdów kibiców Lecha Poznań na autostradzie A4.

Policjanci łącznie skontrolowali 55 kibiców.

Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.