Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Lech Poznań: Podwójny magister na obronie nigdy się nie zatrzymuje

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polska Press
Maciej Lehmann

Lech Poznań: Podwójny magister na obronie nigdy się nie zatrzymuje

Maciej Lehmann

W tym sezonie jest jednym z najlepszych piłkarzy Lecha Poznań. Po starciach z Górnikiem Zabrze i Koroną Kielce zbliżył się do lidera naszej klasyfikacji Pedro Tiby, który ma średnią ocen 6.30. Ukrainiec jest tylko minimalnie gorszy 6.15. Imponuje przygotowanie fizycznym i motorycznym. Zdobył też swoją pierwszą bramkę dla Kolejorza.

Potrzebował na to 66 meczów, ale na kolejnego jego gola nam pewno nie będziemy musieli tak długo czekać. Kostia jak sam przyznaje na treningach często rywalizuje z Darko Jevticiem, kto lepiej strzela rzuty wolne. - Zostajemy po treningu z Darko i gramy o czekoladę. W tej chwili przegrałem dwie, czyli muszę jeszcze więcej trenować, ale myślę, że już niedługo mu dorównam - mówi z uśmiechem 26-letni obrońca.

Jest trzecim Ukraińcem w Lechu Poznań. Trafił na Bułgarską w styczniu 2017 roku. Kolejorz obserwował Wołodymyra Kostewycza przez półtora roku. Szef działu skautingu Tomasz Wichniarek przyznał, że choć klub szukał następcy Tamasa Kadara, starał się znaleźć zawodnika, który stylem gry nie będzie przypominał Węgra, lecz Szkota Barry’ego Douglasa. Takiego, który lubi grać ofensywnie i męczyć rywali wzdłuż bocznej linii boiska. Kostia przychodził do Lecha, bo jak sam mówił jego marzeniem jest zdobywać trofea, a nic jeszcze w życiu nie wygrał. Na razie wielkich sukcesów w Polsce też jeszcze nie odniósł, ale trzeba przyznać, że stał się kluczowym piłkarzem Kolejorza, ma dobry kontakt ze wszystkimi kolegami z drużyny i gdy jest zdrowy ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce poznańskiego zespołu.

Idealny wahadłowy

Nie ulega wątpliwości, że Kostewycz idealnie pasuje do nowej taktyki Kolejorza z trzema środkowymi obrońcami. Ukrainiec w zamyśle trenera Ivana Djurdjevicia jest lewym wahadłowym. Może grać zdecydowanie wyżej niż jako obrońca, włączać się w akcje ofensywne, dośrodkowywać lub kończyć akcje strzałami.

Co studiował i jakie ma plany na przyszłość Kostewycz? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maciej Lehmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.