Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Lech Poznań - Ivan Djurdjević: Chcę, by Kolejorz miał swoje oblicze. Rozmowa z nowym trenerem Poznańskiej Lokomotywy

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Maciej Lehmann

Lech Poznań - Ivan Djurdjević: Chcę, by Kolejorz miał swoje oblicze. Rozmowa z nowym trenerem Poznańskiej Lokomotywy

Maciej Lehmann

Trener Lecha Poznań Ivan Djurdjević nie martwi się, że w tym momencie kadra zespołu nie jest jeszcze kompletna. Z nowym szkoleniowcem Kolejorza rozmawiamy o sytuacji w drużynie przed nowym sezonem ekstraklasy.

Jest pan zadowolony z kadry, która rozpoczyna rozgrywki ekstraklasy, czy może spodziewał się pan, że w tym momencie sfinalizowanych zostanie więcej transferów?
Okno transferowe jest cały czas otwarte. Tak jak mówiłem już wcześniej, nadal poszukujemy zawodników, które mają dać Lechowi jakość i które podniosą poziom zespołu. Spodziewam się jeszcze dwóch, trzech nowych piłkarzy. Oni są już coraz bliżej Lecha. Nie mamy żadnej presji czasu, żeby te ruchy zrobić szybko. Nie chodzi o to, by mieć teraz odpowiednią liczbę piłkarzy, tylko o to, by ci którzy przyjdą od razu weszli do zespołu i dobrze grali. Konsekwentnie realizujemy nasz plan, to co mamy wykonać, na pewno zrobimy. Oczywiście lepiej byłoby, gdyby wszyscy już byli u nas, ale jeśli podstawowym warunkiem transferu ma być jakość, to nie można działać zbyt pochopnie.

Co Lechowi przeszkodziło, że wybrani zawodnicy nie są jeszcze przy Bułgarskiej?
Pewien wpływ na to miały mistrzostwa świata. To pokrzyżowało trochę nasze plany. Druga sprawa to urlopy. W tych ligach, z których chcemy ściągnąć zawodników mistrzostwa były w centrum uwagi. Ci, którzy tam nie grali, byli na wakacjach, odpoczywali też ludzie odpowiedzialni w klubach za sprawy sportowe. Teraz powoli zaczyna się robić ruch w interesie. Kluby zaczynają decydować, kogo chcą zatrzymać, kto będzie wolny. Takich uwarunkowań było sporo, a my jeśli chcemy pozyskać wartościowych piłkarzy naprawdę musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie chcemy powtórzyć błędów z poprzedniego lata oraz zimy i wziąć zawodników, którzy nie będą wzmocnieniami.

Lech Poznań - Ivan Djurdjević: Chcę, by Kolejorz miał swoje oblicze. Rozmowa z nowym trenerem Poznańskiej Lokomotywy
Waldemar Wylegalski

Czy nie obawia się pan, że z tą kadrą, która nie jest jeszcze pełna, Lech zanotować może znowu falstart i od początku atmosfera wokół klubu będzie napięta?
Takimi rzeczami się nie martwię. Trudno przewidzieć, co się wydarzy. W ubiegłym sezonie start był niezły, ale końcówka fatalna. Dlatego w tej chwili koncentruję się na pracy z grupą, którą mam. Dobrze trenujemy, z tego jestem zadowolony, więc dlaczego mam zakładać czarny scenariusz? W piłce jest tak, że albo ty gonisz, albo to ciebie gonią. Jeden przegrany mecz na pewno nie zmieni tej drużyny i mojego nastawiania do tej roboty. Podobnie jak kilka zwycięstw z rzędu. Kadra nie jest optymalna, ale przecież mamy grupę bardzo dobrych zawodników, którzy muszą tą ligę ogarnąć bez względu na to, czy jednego czy dwóch piłkarzy nam jeszcze brakuje. W czasach Franka Smudy też czasem musieliśmy sobie radzić w w trzynastu czy czternastu i dawaliśmy radę.

W dalszej części rozmowy przeczytasz:

  • Jakie są główne cele transferowe Poznańskiej Lokomotywy?
  • Czego w tym sezonie mogą oczekiwać kibice Lecha?
  • Kto będzie kapitanem zespołu?
  • Z czym Kolejorz może mieć kłopoty?
  • Kto może być odkryciem tego sezonu?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maciej Lehmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

50% taniej w październiku

Promocja! Prenumerata kwartalna "Głosu Wielkopolskiego" za połowę ceny!

55,00 110,00

Październik miesiącem oszczędzania! Tylko teraz możesz kupić Głos Wielkopolski w internecie za połowę ceny - kup kwartalną prenumeratę za 55 zł!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.