Lech Poznań - Darko Jevtić: W każdym meczu wymagam od siebie jak najwięcej

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Dawid Dobrasz

Lech Poznań - Darko Jevtić: W każdym meczu wymagam od siebie jak najwięcej

Dawid Dobrasz

Darko Jevtić jest obecnie najbardziej doświadczonym zawodnikiem Lecha. W Poznaniu występuje od lata 2014 roku i drugiego Macieja Makuszewskiego „wyprzedza” od dwa lata. Nic więc dziwnego, że w letnich sparingach lechitów, rozgrywający nosi na swoim ramieniu opaskę kapitana. Darko w sobotnim sparingu z duńskim Midtjylland zdobył zwycięską bramkę dla Kolejorza i po spotkaniu dopisywał mu dobry humor.

Po meczu piłkarz był dłużej odpytywany niż trener Żuraw. - Jestem kapitanem, nie trenerem – zażartował piłkarz. Rozgrywający Kolejorza nosi na swoim ramieniu opaskę kapitana, ale to się może zmienić, bo na drugim obozie przygotowawczym będzie wybrany nowy kapitan i rada drużyny.

Darko na początek został zapytany o młodych zawodników, którzy od początku przygotowań funkcjonują w "nowym" Lechu.

- Młodzi bardzo dobrze pracują i każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. To jest dobre, bo każdy podnosi wtedy tego obok siebie i będzie dobrze. Młodzi się bardzo dobrze czują, atmosfera jest piękna w tym momencie i mam nadzieję, że tak zostanie. Każdy bierze odpowiedzialność i to cieszy. Wiadomo – są w szatni ci głośniejsi i ci, którzy są ciszej. Tymek Puchacz dużo rozmawia w szatni, ale myślę, że to widzicie. Nawet „Skrzypa” bierze odpowiedzialność, a jest u nas pół roku – mówi z uśmiechem Darko Jevtić.

Czytaj też: Lech Poznań wygrywa przy Bułgarskiej z duńskim Midtjylland. Wynik cieszy bardziej niż gra

Rozgrywający Lecha był jednym z zawodników, którzy mocno obrywali w zeszłym sezonie za grę poznaniaków. Wszystko odbijało się na atmosferze w zespole, która teraz jest dużo lepsza. Darko jednak przypomina, że ciężkie momenty dopiero mogą nadejść.

- Wiadomo, że w ostatnim sezonie nie była ta atmosfera najlepsza, ale to zależy od spotkań. Jak będziemy wygrywać, to będzie fajna atmosfera, a jak nie, to trzeba ją podnieść, a to jest ciężkie. Na razie jest dobra i to cieszy. Mam nadzieję, że będziemy się cieszyć i teraz i po sezonie.

Kapitan został także zapytany o absencje w sparingach najlepszego strzelca Kolejorza, Christiana Gytkjera.

- Wiadomo, że go brakuje. To jest mój kumpel! W dwóch latach, które spędził w klubie, strzelił dużo goli. Paweł Tomczyk i Timur też dobrze pracują i też go dobrze zastąpią, ale liczę, że Christian szybko wróci.

Zobacz też: Lech Poznań: Jakie pasje mają piłkarze Kolejorza?

Przez drużynę przeszła niezła rewolucja, ale aklimatyzacja nowych zawodników przebiega bardzo dobrze, co potwierdza Jevtić.

Rozgrywający Lecha był jednym z zawodników, którzy mocno obrywali w zeszłym sezonie za grę poznaniaków. Wszystko odbijało się na atmosferze w zespole,
Dawid Dobrasz Dobry nastrój w drużynie jest widoczny. Oby przełożyło się to na wyniki.

- Dużo zawodników wróciło, którzy wcześniej już byli w szatni. Oni wszystko już znają, ale ci nowi, którzy przyszli z Bałkanów albo jak Miki, też bardzo dobrze się adaptują.

Czytaj też: Lech Poznań. Dariusz Żuraw: Nie będę bał się stawiać na młodzież

Na koniec zapytaliśmy Darko, czy czuje się na tyle dobrze, że jest w stanie zagrać swój najlepszy sezon w karierze i w Lechu Poznań. Przecież na szwajcarskim piłkarzu serbskiego pochodzenia ma być opierana gra ofensywna Kolejorza, więc głównie na niego będą skierowane wszystkie oczy i nadzieje poznańskich kibiców.

- To są zawsze ciężkie pytania. Czuję się dobrze i jeśli by tak nie było, to może powiedziałbym trenerowi, że nie czuję się dobrze i nie mogę grać. Jak się dobrze czuję, to idę na boisko i daje z siebie wszystko. Czasem się to układa dobrze, a czasem nie. W każdym meczu wymagam od siebie jak najwięcej i żeby drużynie dać jak najwięcej, żebyśmy wygrali. Mam nadzieję, że to będzie dobry sezon, także z mojej strony

– kończy kapitan Kolejorza Darko Jevtić.

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje:
Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje
Dawid Dobrasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.