Z prof. dr. hab. med. Piotrem Gałeckim, psychiatrą, seksuologiem, nauczycielem akademickim, klinicystą i praktykiem, kierownikiem Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i krajowym konsultantem w dziedzinie psychiatrii.
„Ekonomiczne Epitafia” nawiązują do funkcji, jaką pełniła Szubienica - tyle, że są przestrogą dla tych, którzy mogą zostać oszukani.
Z Michałem Koterskim, aktorem, który gra rolę Adasia Miauczyńskiego w filmie „7 uczuć”, rozmawia Anna Gronczewska
Piotr Stramowski zaczynał od awangardowego teatru. Sławę i popularność przyniosły mu jednak komercyjne filmy Patryka Vegi - „Pitbull” i „Botoks”. Dziś wraz z żoną aktorką Katarzyną Warnke jest jedną z gwiazd polskiego świata celebrytów.
Pisanie powieści to działanie indywidualne, ale jednocześnie to praca, w której rozwijamy to, czego nauczyliśmy się z przeszłości i przekazujemy w przyszłość - mówi Haruki Murakami, znany pisarz japoński.
W najbliższy piątek będzie miał premierę film „Jeszcze dzień życia”. Ta zrealizowana na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego widowiskowa animacja została nominowana do europejskiego Oscara.
W szkole podstawowej zdobywał respekt nie dobrymi ocenami, ale... terroryzowaniem kolegów. Polonistka z technikum zobaczyła w nim jednak przyszłego aktora. I miała rację.
Z Anną Jurksztowicz rozmawiamy o jej nowej płycie Poznaniu i byciu kobietą biznesu.
Z Henrykiem Tomczakiem, poznańskim gitarzystą basowym, rozmawiamy o pięćdziesięcioleciu jego działalności artystycznej i piątkowym koncercie jubileuszowym w ramach Głos Rock Festiwalu.
W najbliższą sobotę pojawi się w telewizji HBO nowy serial „Ślepnąc od świateł”, zrealizowany na podstawie popularnej powieści Jakuba Żulczyka. Z kolei 30 listopada zobaczymy „1983” - pierwszy polski serial zrobiony przez amerykański serwis...
27 października 1985. W Warszawie umiera Tola Mankiewiczówna. Jedna z najpopularniejszych aktorek przedwojennego kina. Polska kinematografia rozwijała się wtedy dynamicznie. Kino było ulubioną rozrywką Polaków, rocznie powstawało ponad 20 filmów....
To wyjątkowa publikacja w skali kraju. Bohaterkami książki „Nadzieja kwitnie dłużej...” są Amazonki z woj. lubuskiego, m.in. z Gorzowa.
„Aktorzyca” - to książka o Emilii Krakowskiej. O aktorce, pisaniu i Poznaniu rozmawiam z jej autorką, dziennikarką Katarzyną Kaczorowską.
Polskie filmy z ostatnich dwóch - trzech lat ilustrują niepokój ludzi niesprzyjających aktualnej władzy - prezentując polski nacjonalizm, grzechy Kościoła czy nasze okrucieństwo wobec zwierząt - mówi filmoznawca, prof. Krzysztof Kornacki.
„Stawce większej niż życie” stuknęło pół wieku! Telewizyjny serial, który na świecie obejrzało - szacunkowo - miliard osób, współtworzyła pokaźna grupa artystów związanych z naszym regionem.
Ojciec widział go jako architekta. Kiedy jednak chłopak zagrał w przedstawieniu szkolnym, złapał bakcyl aktorstwa. Do „Filmówki” dostał się dopiero za czwartym razem, ale jeszcze na studiach zagrał w „Czterech pancernych i psie”
Magdalena Różczka właśnie pojawia się na dużym ekranie w filmie „Serce nie sługa”. A nam opowiada o tym, jak łączy aktorską karierę z działalnością charytatywną.
Muzyka. Od kilku lat Studencki Festiwal Piosenki chce przyciągać młodych wykonawców i słuchaczy. I ma szansę na sukces
9 listopada ukaże się nowa płyta Grzegorza Turnaua. „Bedford School” zawiera covery angielskojęzycznych piosenek z przełomu lat 70. i 80.
Roman Polański zebrał od europejskich sponsorów 25 milionów dolarów na realizację nowego projektu. Film „J’accuse” będzie opowiadać o słynnej sprawie Dreyfusa.
„Towarzyszu pułkowniku, pozwólcie zameldować: J-23 znowu nadaje!” - widzowie, którzy chociaż raz słyszeli to zdanie, bez trudu skojarzą je z jednym z najlepszych, a na pewno najbardziej rozpoznawalnym serialem telewizyjnym: „Stawką większą niż...
Rozmowa z Krzysztofem Deszczyńskim, twórcą "Zostań Gwiazdą Kabaretu" i cyklu widowisk "Dziecko potrafi" z okazji złotego jubileuszu.
Z Agnieszką Duczmal, założycielką Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus rozmawiamy o 50-leciu istnienia tego zespołu.
Rozmowa z księdzem profesorem Markiem Lisem, teologiem i filmoznawcą w Wydziale Teologicznym UO, jurorem wielu międzynarodowych festiwali filmowych.
Jej książki, choć w zasobach biblioteki każdy tytuł jest w co najmniej kilku egzemplarzach, w domach czytelników są praktycznie cały czas. Katarzyna Bonda, jedna z ulubionych autorek mieszkańców Sianowa, odwiedziła Centrum Kultury i Bibliotekę...
Ozdobą najbliższej krakowskiej aukcji antykwarycznej będzie nieznany wcześniej nawet badaczom „Chrystus błogosławiący dzieci”, rysunek wielkiego poety Norwida.
Ze Zbigniewem Górnym, dyrygentem i kompozytorem rozmawiamy o Galach Piosenki Biesiadnej.
Robert Janowski podsumowuje u nas swoje 21 lat spędzonych w „Jaka to melodia” i zapowiada powrót do śpiewania na płycie „Najpiękniejsze melodie”.
Chcę, żeby moje piosenki pełniły rolę terapeutyczną, żeby niosły ludziom nadzieję. Tak teraz chcę rozmawiać z widzami - mówi Stanisława Celińska. Artystka nagrała płytę „Malinowa”, na której śpiewa piosenki z tekstami swojego autorstwa. 1...
W musicalach odbijają się mody muzyczne i tematy, którymi żyją na co dzień zwykli ludzie: miłość, zdrada, polityka… Stąd prawdopodobnie bierze się popularność gatunku na całym świecie.
Na ostatniej prostej festiwalowego wyścigu można już powiedzieć, że w tym roku - inaczej niż na poprzednim festiwalu - nie pojawił się czarny koń, film nieopierzonego reżysera, który niespodziewanie (chociaż zasłużenie) zdobywa Złote Lwy. Tak...
Z Arkadiuszem Jakubikiem, grającym w filmie „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, rozmawia Ryszarda Wojciechowska.
Dzisiaj wieczorem uroczysty pokaz filmu „Kamerdyner” otworzy tegoroczną edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. My będziemy mogli oglądać w kinach nowe dzieło Filipa Bajona od najbliższego piątku.
- Albo głos pasuje do charakteru filmu, albo nie. I nie ma znaczenia, czy należy do kobiety, czy do mężczyzny. O tej dyskryminacji w zawodzie lektora być może decyduje fizjologia. Kobiety mają często wyższe głosy, a to niska barwa jest milsza dla...
Jak ma mówić Kaszub w filmie, jak nie po kaszubsku? - po premierze „Kamerdynera” Filipa Bajona w Teatrze Polskim w Warszawie.
Polscy aktorzy nieraz już próbowali podbić Hollywood. Ale żaden z nich nie osiągnął jeszcze statusu wielkiej gwiazdy. Są raczej jak meteory, które pojawiają się. I po chwili gasną...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.