Nagi kalendarz na 2017 rok jest częścią szerszej akcji edukacyjnej pod hasłem „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”
Codzienne, zdawałoby się - banalne życie poza dużymi miastami Wielkopolski. A jednak również zwykłe może być wyjątkowe. Ma to pokazać wystawa Prowincja, w ramach której fotografowie z innych państw Europy odwiedzili nasz region. Co zobaczyli?
Z Krzysztofem, Piotrem i Wojciechem Cugowskimi rozmawiamy o rodzinnym muzykowaniu, wspólnej płycie i wzajemnych relacjach.
Rozmowa z Robertem Małeckim, autorem książki "Najgorsze dopiero nadejdzie" o tym, jak napisać powieść kryminalną, która w ciągu kilku tygodni staje się hitem
- Oszukujemy się, że jak spotykają się dwaj prezydenci, to jest to znaczące. Ale kiedy przyleciał na Ukrainę prezydent Komorowski, to witał go wicegubernator. Prezydent Ukrainy nie przyjechał - mówi Krzesimir Dębski.
Rozmowa z Petrem Zelenką, czeskim reżyserem, scenarzystą, twórcą filmów: „Rok diabła”, „Guzikowcy”, „Bracia Karamazow” i „Zagubieni”, który wszedł właśnie na ekrany polskich kin.
Bestseller w odczuciu wielu osób w Polsce to taki shit do czytania, który zabiera się do pociągu albo do dentysty, żeby zabić czas w poczekalni - mówi Katarzyna Bonda.
Ciepłym, zmysłowym i przejmującym głosem Stanisława Celińska otula z „Atramentowej...”. O wydanym w ubiegłym roku albumie, współpracy z Wajdą i pędzie życia mówiła w Koszalinie.
To za jego prezydenckich czasów czasów powstała Malta i zaczęto budować Poznański Szybki Tramwaj, ale Andrzej Wituski wielu kojarzy się z Konkursami Wieniawskiego, które stały się jedną z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek Poznania w świecie
Magda Zawadzka, Basia z „Pana Wołodyjowskiego” i „Przygód pana Michała” - ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza odwiedziła Łódź. Okazją był obchodzony rok laureata nagrody Nobla
Mamy rok 1913. Mock jest na początku policyjnej kariery w Breslau. W budynku Hali Stulecia zostają znalezione zwłoki czterech gimnazjalistów i jednego mężczyzny. Czy to samobójstwo? Morderstwo? A jeżeli to drugie, to kto z nim stoi? Przed...
Maciej Maleńczuk wraca do tworzenia. Efektem tego jest piosenka „Fajnie” oraz duety z Krzysztofem Krawczykiem i Bogdanem Łazuką.
Trwający w Poznaniu XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego wkroczył w czwarty etap.
„Inferno” Rona Howarda na podstawie książki Dana Browna to przyzwoita rozrywka z Tomem Hanksem w roli głównej.
Te wieczory mają swój niepowtarzalny klimat. Przyjaciele wspominają tych, którzy odeszli, a my dowiadujemy się się o nich wiele nowego.
Rozmowa z podróżnikiem Arunem Milcarzem o jego samotnych wyprawach przez Afrykę i najnowszej książce „Czad. W poszukiwaniu straconego...?”
7 października 2016 r. podczas inauguracji roku akademickiego w łódzkiej szkole filmowej uroczyście wręczono Januszowi Gajosowi tytuł doktora honoris causa. Aktor dołączył w ten sposób do zacnego grona uhonorowanych tym tytułem, wśród których są...
O takim debiucie może marzyć każdy. 24-letnia Michalina Łabacz z Suwałk na Festiwalu Filmowym w Gdyni dostała nagrodę. Jej rolę w „Wołyniu” chwalą krytycy. Określa się ją jako powiew świeżości
Mama umiała kochać, ale nie umiała radzić sobie w zwyczajnym życiu - opowiada Krystyna Bielewicz w szczerej rozmowie o swojej zmarłej przed 11 laty matce - Michalinie Wisłockiej, autorce kultowej "Sztuki kochania"
Od niemal tygodnia trwa w Poznaniu XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Kto okaże się najlepszy, zdecyduje w przyszłą sobotę jury pod kierownictwem Maxima Vengerova. Na razie każdy występ to wielkie emocje.
Tradycją Konkursów Henryka Wieniawskiego jest fakt, że laureaci wracają do Poznania jako jurorzy. Nie inaczej będzie i tym razem. W gronie czternastu sprawiedliwych znalazło się pięcioro laureatów.
We wtorek podczas kolejnych przesłuchań I etapu XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego zaprezentowało się dziesięcioro uczestników. Był wśród nich najmłodszy z Polaków, poznaniak Robert Łaguniak, jeszcze niedawno uczeń...
Koncertem w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich zakończył trasę Rzeczpospolita Niewierna zespół Behemoth. Mimo protestów środowisk katolickich i restrykcyjnych kontroli wojewody, poznańska publiczność obejrzała w poniedziałek pełen...
Najpierw chciała się zniszczyć, próbując nawet popełnić samobójstwo, bo nie umiała siebie pokochać. Kiedy wydawało się, że szczęście przynosi jej małżeństwo, rodzina i Kościół, poczuła się stłamszona.
Zawarta między Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu a firmą Outside Art, operatorem klubu Eskulap, umowa wygasła z końcem czerwca. Na stronie internetowej klubu pojawiła się wczoraj informacja, że ten nie działa oficjalnie już od 6 września.
Niezwykle interesujące są jesienne propozycje koncertowe poznańskiej agencji Good Taste Production, która niedawno niezwykle sprawnie zorganizowała Akademię Gitary.
Po dwóch latach Festiwal Fabuły powraca do Poznania. Jego twórcy wyjaśniają, że impreza ma odpowiadać rozmaitym oczekiwaniom czytelników.
„Opowieść zimowa” - pierwsza po kilku latach premiera Teatru Biuro Podróży w Poznaniu. W sobotę na Dziedzińcu Różanym Teatr Biuro Podróży zaprezentuje „Silence”.
Długo nie będzie lepszego ostrzeżenia przed nacjonalizmem niż „Wołyń” Wojtka Smarzowskiego. Nie tylko przed tym ukraińskim. Przed jakimkolwiek.
Kto widział ją choćby tylko jako dziennikarkę Agnieszkę w „Człowieku z marmuru”, nie może mieć żadnych wątpliwości, że nie jest to szara myszka, która da się zastraszyć. Krystyna Janda całe życie grała silne postaci, które mają własne zdanie, a za...
Meryl Streep trzy razy otrzymała Oskara - to rekord wśród aktorek. Gwiazda dzierży też inny rekord - aż 16 razy była nominowana do tej nagrody, ale jej nie otrzymała. Tylko ona wie, ile ją to kosztowało. I ile pracy włożyła, by odwrócić los.
Uroda to władza - jak mantrę powtarzała budując gigantyczne imperium piękna. Helena Rubinstein, córka kupca z Krakowa, stworzyła sektor mody związany z kosmetykami.
Piotr Kupicha dziś już „zna swoje szczęście” i lubi się nim dzielić ze swoją wierną publicznością na koncertach w kraju i za granicą. Z głosem zespołu Feel, Piotrem Kupichą rozmawia Lucyna Puzdrowska.
Aż 400 zdjęć i 25 felietonów znajdzie się w książce Krzysztofa Deszczyńskiego. Na portalu polakpotrafi.pl trwa zbiórka
Z Anną Kochnowicz (Anna B. Kann), o ostatniej części trylogii barcelońskiej - „Barcelona na zawsze” rozmawia Stefan Drajewski.
Paulinę Chruściel polubiliśmy jako „Singielkę” . Ale to też świetna aktorka teatralna, która zagrała... Hamleta. Nam opowiada o mocy, jaką dało jej macierzyństwo i o miłości do Afryki, gdzie wzięła ślub.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.