Który skrzywdziłeś... [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Hanka Sowińska

Który skrzywdziłeś... [komentarz]

Hanka Sowińska

Sięgam po tytuł wiersza Czesława Miłosza (powtórzony w pierwszym wersie, a całość brzmi: „Który skrzywdziłeś człowieka prostego”), bo nie potrafię spokojnie myśleć o tym, co pokazano w programie „Uwaga” w TVN.

Który skrzywdziłeś... [komentarz]
Filip Kowalkowski Hanka Sowińska, autorka komentarza.

Redakcja ujawniła bestialskie traktowanie podopiecznych ośrodków w Trzciance i Czchowie. Przebywają w nim osoby, które los szczególnie dotknął - chorzy na Alzheimera. Gdyby nie odwaga reporterek, które zatrudniły się w tych placówkach, dramat starych, schorowanych i bezbronnych ludzi jeszcze by trwał. Ujawnione przez dziennikarki praktyki głodzenia podopiecznych, upokarzania, stosowania tortur psychicznych i fizycznych dowodzą nie tylko zwyrodnienia tych, których opiece powierzono tylu chorych. Pokazują też, że mamy przepisy, które w takich przypadkach kompletnie się nie przydają. Mało tego - po ujawnieniu sprawy urzędnicy mówią o procedurach i ośrodków nie zamykają. A powinni to zrobić od ręki!

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.