Książka o "Masie" zniknie z księgarń?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Cyprian Lakomy

Książka o "Masie" zniknie z księgarń?

Cyprian Lakomy

Prawnik byłego gangstera Jarosława Sokołowskiego, czyli "Masy" domaga się wycofania ze sprzedaży książki "Koronny nr 1. Pseudonim Masa".

Książka, której współautorami są Piotr Pytlakowski i Sylwester Latkowski miała swoją premierę we wtorek. Z notki promocyjnej na stronie wydawcy - poznańskiego Domu Wydawniczego Rebis - można dowiedzieć się, że publikacja przedstawia „prawdę o świecie polskich świadków koronnych”. „Masa” zdaje się być jej centralną postacią.

- Ta książka opowiada o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w walce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa”. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz „Masy”? Tego dowiecie się z lektury - zapewniają autorzy.

Jednak w dniu premiery „Koronnego nr 1”, do siedziby Rebisu wpłynęło pismo od adwokata „Masy”, który żąda wstrzymania sprzedaży książki. O zdarzeniu jeszcze we wtorek napisał na swojej stronie na Facebooku Sylwester Latkowski.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. jak sprawę komentuje szef Domu Wydawniczego Rebis, w którym została wydana książka.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Cyprian Lakomy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.