Ksiądz Adam Anuszkiewicz rapuje, a uczniowie mówią o nim kozak

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Izabela Krzewska

Ksiądz Adam Anuszkiewicz rapuje, a uczniowie mówią o nim kozak

Izabela Krzewska

Ks. Adam Anuszkiewicz jest egzorcystą, kapelanem w białostockim poprawczaku, katechetą w szkole podstawowej i gimnazjum oraz duszpasterzem w parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku. I rapuje, że „skrzynka wódki, beczka śledzi nie zastąpi Ci spowiedzi”, a w refrenie kilkukrotnie powtarza: ChWDP.

ChWDP?

Ks. Adam Anuszkiewicz: ChWDP oznacza Chrystus Wam Daje Pokój, chociaż oczywiście niektórym kojarzy się to z bardziej wulgarnym przekazem, z niechęcią, wręcz nienawiścią do policji. Ja chciałem, można by powiedzieć, zsakralizować, przywrócić jakieś dobro do tego deprawującego przekazu. Przemienić zło w dobro. To sens mojego życia. Chciałem też zawalczyć ze stereotypami, które czasem widać: że księża są nudni i źli, albo że ludzie w poprawczaku to potwory.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.