„Kraina Bajek” w Brześciu się suszy, warunki coraz lepsze

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas/zdjęcie ilustracyjne
Małgorzata Goździalska

„Kraina Bajek” w Brześciu się suszy, warunki coraz lepsze

Małgorzata Goździalska

Rodzice są zatroskani. - Co dalej z przedszkolem? - pytają. Bo przedszkole „Kraina Bajek” zostało zalane. Czy dalej będą w nim dzieci?

Przedszkole „Kraina Bajek” w Brześciu Kujawskim zostało zalane kilka dni temu. Na pierwszym piętrze budynku w nocy pękła rura. Woda zalała część pomieszczeń. Potrzebny jest kapitalny remont.

Obecnie podejmowane są próby osuszenia pomieszczeń. I mimo tego, że pogoda temu ostatnio nie sprzyjała, sytuacja w placówce poprawia się.

Rodzice są jednak zaniepokojeni. - Nie mamy żadnych informacji odnośnie dalszego funkcjonowania przedszkola - mówi jeden z nich. - A pani dyrektor bagatelizuje sprawę przyjmując dzieciaki na zajęcia. Siedzą w jednej, najmniej zalanej sali, bez prądu, w przeciągach i zapachu zgnilizny. Mam nadzieję, że znajdą się zastępcze pomieszczenia - choćby w przylegającej szkole podstawowej.

Dyrektor przedszkola Jolanta Misterska zapewniła nas jednak w piątek, że sytuacja w placówce jest już opanowana. - Zapachu zgnilizny w pomieszczeniach nie ma, ale znaleźliśmy dla dzieci pomieszczenia zastępcze - wyjaśnia. - Te pomieszczenia to stołówka i ministołówka.

Dyrektor przyznaje, że zalane pomieszczenia są i będą nadal wietrzone. Gdy zostaną całkowicie osuszone, planowana jest wymiana paneli.

Remont kapitalny w dwóch przedszkolnych pomieszczeniach, które najbardziej ucierpiały wskutek zalania, planowany jest na miesiące wakacyjne.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.