Kowalskie: Powstanie ubojnia zwierząt na wsi? "Ktoś podkłada nam świnie" - uważają urzędnicy

Czytaj dalej
Fot. Czytelnik
Marta Danielewicz

Kowalskie: Powstanie ubojnia zwierząt na wsi? "Ktoś podkłada nam świnie" - uważają urzędnicy

Marta Danielewicz

We wsi Kowalskie (gmina Pobiedziska) ustawiono tablicę informacyjną dla mieszkańców. Ktoś przestrzega lokalną społeczność przed ubojnią, która miałaby stanąć na terenie wsi. Okazuje się jednak, że to nie przestroga, a wprowadzanie w błąd. Żadna ubojnia w Kowalskim nie ma powstać w najbliższym czasie.

- Burmistrz miasta i gminy Pobiedziska prowadzi procedury administracyjne zezwalające na rozbudowę gospodarstwa (dawne PGR). Przyłącz się już teraz jako strona postępowania aby zachować rekreacyjny charakter miejscowości i nie pozwolić na powstanie hodowli zwierząt na ubój

- tablica z taką informacją stanęła na jednej z prywatnych działek w miejscowości Kowalskie. Ktoś przestrzega mieszkańców przed budową ubojni w ich wsi.

Informacja zaniepokoiła lokalną społeczność, bowiem w ich sąsiedztwie działa Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Połażejewo, należące do Andrzeja Bystrego - właściciela zakładów mięsnych. W Kowalskim prowadzony jest przez firmę chów i hodowla zwierząt. Myśl o powstaniu ubojni spędzała sen z powiek mieszkańców, ponieważ o jej powstaniu mówiono już kilka lat temu.

Czy postawienie tablicy to zagrywka polityczna przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.