Mikołaj Woźniak

Kością niezgody stały się... psy. Szczekały za głośno i za dużo

Kością niezgody stały się... psy. Szczekały za głośno i za dużo Fot. archiwum prywatne
Mikołaj Woźniak

Sąsiedzki spór trafił do sądu. Pod koniec września sąd orzeknie czy pies Stanisława Smektały z podpoznańskiego Mielna zakłócał spokój.

Długość konfliktu między sąsiadami mieszkającymi przy ul. Akacjowej w Mielnie (gm. Czerwonak) można już liczyć w latach. Na dwóch posesjach znajdują się bowiem psy, których szczekanie jest uciążliwe dla Błażeja Winklera, poznańskiego radcy prawnego i jego rodziny. Jeden z nich, Yogi, należy do Stanisława Smektały. Pod koniec września w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbędzie się sprawa z powództwa Winklera, w której obwinionym jest Smektała.

- Sąsiedzi naruszają zasady pożycia. Długi czas chodziliśmy do nich i prosiliśmy, ale to nie dawało żadnych efektów

- tłumaczy Błażej Winkler. I zaznacza, że wraz z żoną zebrał wiele dowodów, które, według niego, jednoznacznie wskażą winę właściciela Yogiego.

- Ten pies nie szczeka przez całą dobę, ale długo i często. Podnoszę rano żaluzję, wychodzę i przyjeżdżam z pracy, żona robi coś w ogrodzie i ciągle towarzyszy nam szczekanie ponad miarę. Jest to uciążliwe - wyjaśnia Winkler.

Dodaje, że sam miał psy i zna ich zwyczaje, ale każde zwierzę można wychować i uczyć, tylko potrzeba dobrej woli właściciela. A tej nie zauważył. Do momentu kiedy sprawa trafiła do sądu.

- Nastąpiła wyraźna poprawa. Dziwnym trafem pies już niemal nie szczeka. Widać, że jak się chce, to można

- podsumowuje Winkler.

Z jego zarzutami zupełnie nie zgadzają się sąsiedzi. - Przecież pies nie będzie śpiewał jak słowik. Biologii nie przeskoczymy - komentuje Smektała. I wspomina, że sprawa Yogiego przechodziła już różne instancje, aż trafiła do Sądu Okręgowego.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • O konflikcie radcy z innymi sąsiadami
 • Co zaobserwowali policjanci?
 • Komentarz dziennikarza
Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.