Koronawirus w Polsce: Jak w obliczu epidemii funkcjonują wielkopolskie firmy?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Igor Chudziński

Koronawirus w Polsce: Jak w obliczu epidemii funkcjonują wielkopolskie firmy?

Igor Chudziński

Odwołane wyjazdy służbowe, dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym, nowe procedury. Jak działające na terenie Wielkopolski firmy radzą sobie z zagrożeniem koronawirusem?

Sytuacja i skala problemu w związku z koronawirusem ciągle się zmienia. Narastające zagrożenie ma również bezpośredni wpływ na funkcjonowanie wielkopolskich firm.

Duże zmiany w związku z koronawirusem wprowadzają zakłady Volkswagen Poznań.

– W związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa przy głównych wejściach do wszystkich zakładów oraz wejściach do hal zamontowano dozowniki z płynem dezynfekującym,wstrzymano wyjazdy służbowe i całkowicie odwołano wycieczki do zakładów

- mówi Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań.

Ponadto w zakładach Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni opracowano procedury medyczne w dziale Ochrony Zdrowia i uruchomiono specjalną całodobową infolinię dla pracowników i przełożonych obsługiwaną przez Zakładową Służbę Zdrowia.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce: Firmy boją się o spadek sprzedaży i brak rąk do pracy

– W tej chwili nie ma ryzyka utraty ciągłość produkcji tak w zakładzie Volkswagena w Poznaniu jak i we Wrześni. Dostawy odbywają się zasadniczo zgodnie z harmonogramem. Sytuacja zmienia się jednak dynamicznie dlatego monitorujemy ją na bieżąco – zapewnia Paulina Kasprzyk.

Koronawirus: Amazon wprowadza rekrutacje za pomocą aplikacji

Amazon natomiast zmienia zasady prowadzenia rekrutacji na niektóre stanowiska.

– Zamiast spotkań bezpośrednich prowadzimy rozmowy wirtualnie, przy użyciu aplikacji Amazon Chime

– informuje Magdalena Węglewska, PR manager w Amazon Polska. – Poprosiliśmy naszych pracowników, żeby na ten moment odłożyli wszystkie podróże służbowe, które nie są niezbędne - dodaje.

– Dla firm najważniejsze w tym momencie jest zminimalizowanie negatywnych skutków epidemii – przekonuje Jacek Kulik z Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan. I dodaje: – Pracodawcy wobec wielu wyzwań i ponoszonych kosztów muszą dostosować się do przyjętej kilka dni temu specustawy.

Firmy powinny zadbać teraz o zabezpieczenie swojego funkcjonowania np. przez zdalne wykonywanie obowiązków pracowniczych.

Współpraca: Zuzanna Domańska

Igor Chudziński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.