Korki Lewandowskiego, rondo własnego imienia albo kolacja z prezydentem - wszystko dla WOŚP

Czytaj dalej
Fot. WOŚP/Allegro
Maciej Czerniak

Korki Lewandowskiego, rondo własnego imienia albo kolacja z prezydentem - wszystko dla WOŚP

Maciej Czerniak

Aktorzy, dziennikarze, prezydent, ludzie kultury dają na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy różne rzeczy. Do wyboru, do koloru.

Gwiazdy filmów i seriali, celebryci znani z pierwszych stron okładek czasopism, ale też politycy, sportowcy, dziennikarze i blogerzy biorą udział w tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na licytacje wystawiają swoje pamiątki, gadżety z autografami.

Robert Lewandowski, największa polska piłkarska gwiazda ostatnich lat, wystawia na licytację swoje korki, w których grał w meczach ze Szkocją i Irlandią. Aktualna cena tych butów wynosi 5,1 tys. zł. Są one o tyle niezwykłe, że producent projektując obuwie dedykowane specjalnie napastnikowi reprezentacji Polski umieścił na nich elementy nawiązujące do życia Lewandowskiego.

- Tu jest widoczny pas od kimona - wskazuje piłkarz na przód jednego z butów, tłumacząc Jerzemu Owsiakowi. - To nawiązanie do Ani [żony Lewandowskiego - red.], ale też do mojego taty. Grałem w nich tylko w dwóch meczach, a buty zostały wyprodukowane jedynie w czterech egzemplarzach.

Aktorka Magdalena Różczka natomiast przekazała na aukcję specjalnie w tym celu wykonany, ważący ponad kilogram, „klucz do szczęścia”. Ostatnia osoba, która go licytowała, podbiła cenę do 16 tys. zł.

- Z tym, kto wylicytuje klucz, umówimy się i spotkamy albo na planie mojego nowego filmu w styczniu lub w lutym, albo będzie to dowóz osobisty do domu - zachęca aktorka.

Swój udział w akcji zbierania pieniędzy przez WOŚP podczas 24. finału na zakup sprzętu medycznego na oddziały pediatryczne i geriatryczne ma udział też prezydent Andrzej Duda. Przekazał na aukcję swoje narty. Pomagają też samorządowcy. Można np. wylicytować obiad z Rafałem Bruskim, prezydentem Bydgoszczy. Do wzięcia jest też wystawiona przez niego koszulka reprezentacji Polski w koszykówce, którą podarował mu Marcin Gortat. Z kolei Michał Zaleski na licytację dał ceramicznego anioła autorstwa Alicji Bogackiej, zdjęcie Macieja Stuhra i opis filmu „Excentrycy” z autografem Janusza Majewskiego.

Kto nie marzy o własnej ulicy? Do wylicytowania jest np. „nazwa ronda w Jaworznie przez rok”. Z dziwniejszych pomysłów uczestników aukcji WOŚP można wymienić między innymi wystawione na licytację: replikę zbroi rycerskiej, bombkę z autografem Thomasa Andersa (z Modern Talking) oraz - uwaga - „młodą nieunasiennioną matkę pszczelą”.

Niezwykłą propozycję ma też Karolina, studentka filozofii z Torunia. Na aukcję wystawiła... kolację z nią samą. Zapewnia, że ze zwycięzcą licytacji przy świecach podyskutuje o freudowskiej psychoanalizie.

Padnie kolejny rekord?

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.