Krzysztof Ogiolda

Kontrowersje wokół opolskiej rady konsultacyjnej ds. działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych

Od prawej: Jerzy Golczuk i dr Zbigniew Bereszyński podczas wręczenia medali Za Zasługi dla Województwa Opolskiego. Obok wicemarszałek Stanisław Rako Fot. Archiwum Od prawej: Jerzy Golczuk i dr Zbigniew Bereszyński podczas wręczenia medali Za Zasługi dla Województwa Opolskiego. Obok wicemarszałek Stanisław Rakoczy.
Krzysztof Ogiolda

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Opolskiej Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Dla wielu ważnych działaczy pierwszej „S” zabrakło w niej miejsca.

Jedną z takich postaci jest dr Zbigniew Bereszyński.

- Zaskoczony tym pominięciem nie jestem - mówi. - Myślę, że mogę się czuć wyróżniony, bo zostałem przez pana wojewodę zaliczony do zaszczytnego grona opozycjonistów wyklętych - dodaje ze śmiechem. - Czuję się poniekąd dowartościowany.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.