Koniec z niesprawiedliwymi opłatami. Co się zmieni?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Błażej Dąbkowski

Koniec z niesprawiedliwymi opłatami. Co się zmieni?

Błażej Dąbkowski

Spór między setkami lokatorów a ZKZL może zakończyć się w najbliższych tygodniach. Spółka uporządkowuje m.in. sprawy zakupu liczników.

W ubiegłym roku opisywaliśmy sprawę Tomasza Bilanowskiego, lokatora jednego z bloków wybudowanych przy ul. Nadolnik przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Mężczyzna miał opuścić mieszkanie komunalne, bo choć regularnie opłacał czynsz, postanowił nie płacić za ogrzewanie części wspólnych budynków i wymianę podliczników. Choć rację przyznał mu sąd, dopiero po naszej interwencji zdecydowano się cofnąć decyzję o wypowiedzeniu umowy najmu.
ZKZL: Koniec z niesprawiedliwymi opłatami od lokatorów. Zmiany już od lipca

Z podobnym problemem mierzyli się lokatorzy bloków znajdujących się m.in. przy ulicach Sempołowskiej i Okrzei. Blisko 100 rodzin już w 2012 r. alarmowało, iż są bezprawnie obciążani opłatami z tytułu wymiany liczników wody i ciepła oraz uchybu wody, czyli różnicy między ilością wody zmierzonej przez wodomierz główny a ilością wody wykazanej przez liczniki zamontowane w lokalach i pomieszczeniach wspólnych. Po tym jak jeden z lokatorów, podobnie jak Tomasz Bilanowski, postanowił walczyć w sądzie, okazało się, iż miejska spółka musiała mu zwrócić ok. 500 zł. ZKZL postanowił jednak ten wyrok potraktować jako precedens, opłaty zaś nadal naliczał. W ubiegłym roku spółka zleciła zewnętrznej firmie audyt, a teraz, jak twierdzi zarząd spółki, jego efekty odczują lokatorzy.

To tylko fragment artykułu. Zobacz całość w serwisie Plus:

ZKZL: Koniec z niesprawiedliwymi opłatami od lokatorów

Zobacz też: Nowe mieszkania komunalne na Naramowicach

Błażej Dąbkowski

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

pucek

a za pustostany kto zapłaci?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.