Koniec z blokadą przejścia na ul. Jawornickiej. Właściciel usunie ogrodzenie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

Koniec z blokadą przejścia na ul. Jawornickiej. Właściciel usunie ogrodzenie

Błażej Dąbkowski

Koniec z nadrabianiem drogi i brodzeniem w błocie. Mieszkańcy os. Kopernika od przyszłego tygodnia będą mogli znów korzystać z przejścia znajdującego się na ul. Jawornickiej. Miasto w końcu dogadało się z prywatnym właścicielem, który teren ten w ubiegłym roku zagrodził.

Na początku roku pisaliśmy o wyasfaltowanej ścieżce łączącej dwa ciągi drogowe na ul. Jawornickiej (łączy os. Kopernika z tzw. nowym os. Kopernika po stronie Junikowa), którą zablokowano betonowym blokiem. Przejście było dużym ułatwieniem dla mieszkańców, bowiem nie musieli nadrabiać kilkuset metrów, by przejść z jednej strony ul. Jawornickiej na drugą. Dodatkowo znajdowało się tuż obok przystanku autobusowego. Dlaczego postanowiono je zagrodzić? Okazało się, że ścieżka o długości 55 metrów należy do prywatnego właściciela Michała Kurasza, którego rodzinie pięć lat temu zwrócono około 2 ha terenu na Junikowie.

Przez ten czas bezpłatnie udostępniał część swojej nieruchomości mieszkańcom, zmienił jednak zdanie, gdy zaczął otrzymywać mandaty od straży miejskiej za pozostawione psie odchody, czy porozrzucane śmieci.

– Działka, na której znajdowało się przejście, jest własnością prywatną. Przez nią przebiegał jeden z głównych pieszych ciągów komunikacyjnych na osiedlu, szczególnie uczęszczany przez dzieci, które uczą się w pobliskiej szkole. Jednak przejście zostało ogrodzone zgodnie z granicami ewidencyjnymi przez właściciela nieruchomości

– mówi Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich.

Na jakich zasadach właściciel ścieżki i miasto osiągnęli porozumienie i kiedy przejście zostanie udostępnione pieszym? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.