Arek Biernat

Konie i krowy w odchodach. Jest prokuratorskie śledztwo

Zdjęcia z interwencji Pogotowia dla Zwierząt w Wodzisławiu Śl. Fot. Pogotowie dla Zwierząt Zdjęcia z interwencji Pogotowia dla Zwierząt w Wodzisławiu Śl.
Arek Biernat

24 konie, w większości trzymane na uwięzi, bez dostępu do wody, zaniedbane, ubrudzone odchodami, z śladami przerośnięcia kopyt... Jest śledztwo prokuratury w sprawie znęcania się nad zwierzętami w gospodarstwie przy ul. Rogowskiej w Wodzisławiu Śl.

Ponad tydzień temu wolontariusze Pogotowia dla Zwierząt interweniowali z policją w gospodarstwie przy ulicy Rogowskiej w Wodzisławiu Śl. i odebrali właścicielowi cztery konie i dwie krowy. Zdaniem wolontariuszy, zwierzęta były zagrożone utratą zdrowia. Jedna z krów była w ropniach, a druga mocno wychudzona. Wolontariusze dodają, że ponad 40 krów stało w odchodach sięgających kilkudziesięciu centymetrów. - Bez wody i ściółki. W złych warunkach. Dramat, że coś takiego miało miejsce - usłyszeliśmy. Zabrane zwierzęta trafiły pod opiekę innych gospodarzy.

- Zastaliśmy 24 konie w skandalicznych warunkach. W odchodach, bez ściółki, ogier przy ogierze. Typowo zwierzęta rzeźne. Nikt nie zabrania utrzymywania takich zwierząt, ale muszą być normalne warunki. Konie sfrustrowane, agresywne, poranione, z zaburzeniami psychicznymi. Jeden z koni był w stanie zagrożenia życia. Nie był leczony od bardzo długiego czasu. Rokowania jego są bardzo kiepskie - mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt.

Po interwencji w Prokuraturze Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim wszczęto dochodzenie „w sprawie znęcania się przez właściciela zwierząt gospodarskich nad utrzymywanymi końmi oraz bydłem w ten sposób, iż wbrew przepisom ustawy o ochronie zwierząt przetrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowych w stanie rażącego zaniedbania jak również bez odpowiedniego pokarmu i wody”.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Arek Biernat

Dziennikarz, redaktor. Zajmuję się głównie problemami (ale nie tylko) Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor i Jastrzębia-Zdroju. Teksty, zdjęcia i wideo. Zainteresowania poza pracą: sport.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.