Konduktor wyrzucił dziecko z pociągu

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marta Danielewicz

Konduktor wyrzucił dziecko z pociągu

Marta Danielewicz

Uczniowie szkół podstawowych i branżowych mają problemy w komunikacji miejskiej i międzymiastowej. Powodem - niepodbite legitymacje szkolne.

Do nietypowego zdarzenia doszło w jednym z pociągów Kolei Wielkopolskich na trasie Skoki-Wągrowiec.

Konduktor wyrzucił z niego dwunastoletniego chłopca, bo ten, mimo zakupionego biletu miesięcznego, nie miał ważnej legitymacji szkolnej.

- Kacper w środę nie dojechał do szkoły. Z Roszkowa do Skoków (ok. 5 km - dop. red.) syn wrócił pieszo, bo konduktor wyrzucił go z pociągu, twierdząc, że nie może jechać dalej - opowiada Sebastian Kasztelan ze Skoków w rozmowie z „Tygodnikiem Wągrowieckim”. - Mój syn chodzi do siódmej klasy w Wągrowcu. Cierpi, bo do szkoły do dziś nie dotarły pieczątki do podbicia legitymacji, a konduktor nie chciał honorować zaświadczenia wydanego przez szkołę - żali się mężczyzna.

W pozostałej części artykułu przeczytasz o tym:

 • - jakich szkół dotyczy problem?
 • - dlaczego szkoły nie podbijają legitymacji?
 • - co zrobić, gdy konduktor nie przyjmie tłumaczeń?

 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.