Kończy się remont dróg przy Posnanii

Czytaj dalej
Fot. Kończy się remont dróg przy Posnanii
Marcin Karabasz

Kończy się remont dróg przy Posnanii

Marcin Karabasz

Nowe centrum handlowego jeszcze bardziej zakorkuje Rataje?

Niecałe dwa tygodnie pozostały do otwarcia Posnanii - nowej galerii na Ratajach. Inwestor powstającego na ul. Pleszewskiej centrum handlowego - firma Apsys - zobowiązał się także do remontu okolicznych ulic i dróg dojazdowych. Czy prace mają się ku końcowi?

- W ostatnich dniach wystąpiliśmy do władz miasta z wnioskiem o odbiór kolejnych dróg wokół Posnanii. Zakończono już w pełni modernizację ulic Milczańskiej i Inflanckiej, budowę wewnętrznego układu drogowego oraz przebudowę ul. Jana Pawła II - od ronda Rataje do ul. Kaliskiej - mówi nam Filip Gruszczyński z Centrum Posnania. Już niedługo ruch ma być więc o wiele płynniejszy.

Intensywne prace trwają także na innym odcinku tej ulicy - od ul. Kaliskiej do ronda Śródka, gdzie powstaje trzeci pas drogi.

- Całość, w szczególności montaż elementów bezpieczeństwa drogowego, malowanie oznaczeń i sadzenie zieleni, zakończy się wiosną przyszłego roku - tłumaczy F. Gruszczyński

.

Mieszkańcy wskazują jednak na problem, jaki stwarza budowa. W okolicy zrobiło się bardzo ciasno. - Podwykonawcy nie przestrzegają przepisów. Samochody osobowe i dostawcze parkują w sposób, który uniemożliwia przejechanie nawet 1 samochodu - donosi nam Jan, nasz czytelnik. Sytuacja ta zdarzać ma się szczególnie na ul. Milczańskiej. - Nie tylko utrudnia to dostęp do swoich domów, ale stwarza realne zagrożenie - wskazuje Jan.

Zobacz też: CH Posnania: Otwarcie w październiku. Zobacz zdjęcia z budowy [GALERIA]

- Faktycznie, znamy ten problem - wyjaśnia Filip Gruszczyński., który podkreśla, że firma zawsze zwraca uwagę podwykonawcom, by nie utrudniali parkowania mieszkańcom okolicy. - Zdarzało się, że dostawali oni mandaty od straży miejskiej. W trakcie budowy nasi pracownicy mieli do dyspozycji parking na 1000 samochodów, teraz, w związku ze zbliżającym się końcem budowy, parking ten jest zmniejszany - tłumaczy rzecznik.

Inną kwestią jest przewidywany z powodu otwarcia wzrost ruchu w okolicy galerii. Być może ruch ten zmniejszyłoby otwarcie dodatkowej linii autobusowej MPK. - Taką decyzję lub o zmiany tras już istniejących podejmie ZTM, z którym jesteśmy w kontakcie - zapewnia F. Gruszczyński.

Zarząd Transportu Miejskiego na razie wyklucza takie rozwiązanie. - Przygotowujemy częściową reorganizację istniejących linii obsługujących Rataje. Obecnie trwają konsultacje z radami osiedli - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Marcin Karabasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.