Komputronik musi zwrócić 60 mln zł. Firma tnie koszty. Co to oznacza dla klientów?

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak
Monika Kaczyńska

Komputronik musi zwrócić 60 mln zł. Firma tnie koszty. Co to oznacza dla klientów?

Monika Kaczyńska

Komputronik złożył w poznańskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jak informuje firma, złożenie wniosku jest związane z decyzją leszczyńskiego oddziału Urzędu Celno-Skarbowego o obciążeniu firmy kwotą 39 mln zł wraz z odsetkami z tytułu podatków za okres między marcem a majem 2014 roku. Komputronik podkreśla, że decyzja nie jest wykonalna, nie nadano rygoru wykonalności, nie ma wniosku o dokonanie jakichkolwiek zabezpieczeń, a firma skorzysta z możliwości odwołania się do niej do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Komputronik zapewnia, że klienci nie odczują zmian - sprzedaż i serwis działają normalnie.

Komputronik poinformował, że decyzja leszczyńskiego Urzędu Celno-Skarbowego nakazująca spółce zapłacenie około 39 mln zł - z odsetkami 60 mln zł - za okres od marca do maja 2014 roku, była bezpośrednim powodem wystąpienia do sądu o otwarcie postępowania sanacyjnego.

- W wyniku przeciągającej się od kilku lat kontroli i wydanej przez urzędnika z leszczyńskiego oddziału poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego w ostatnich dniach negatywnej decyzji zarządy spółek Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. postanowiły złożyć wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które pozwoli uzdrowić sytuację finansową obydwu spółek - poinformował zarząd w wydanym komunikacie.

Jednocześnie podkreślił, że obie firmy działają normalnie. Klienci nie odczują restrukturyzacji. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklep internetowy nadal będą prowadzić sprzedaż elektroniki, wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami.

- Konsumenci będą mieć swobodny dostęp do pełnej oferty produktowej oraz usługowej, a także będą bez przeszkód mogli korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Obydwie spółki będą nadal - na dotychczasowych zasadach - realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową

- informuje Filip Gruszczyński, rzecznik prasowy Komputronika.

Otwarcie postępowania sanacyjnego zabezpiecza spółki m.in. przed wypowiadaniem umów kredytowych przez banki, a także egzekucją zaległych zobowiązań.

Monika Kaczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.