Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Kolejny etap osiedla „Na Strzeszynie”

Czytaj dalej
Na Strzeszynie

Kolejny etap osiedla „Na Strzeszynie”

Na Strzeszynie

Po sukcesie, jakim okazał się nabór na pierwszą odsłonę programu „Najem z dojściem do własności” Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje kolejne etapy inwestycji zlokalizowanej na Strzeszynie.

Program realizowany przez poznańską spółkę cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Podczas prowadzonego w marcu i kwietniu 2017 roku naboru do PTBS wpłynęło ok. 700 wniosków, a kolejka chcących złożyć dokumenty pierwszego dnia naboru ustawiła się już w środku nocy. W tym roku inwestor rozpocznie budowę kolejnych mieszkań.

Dla kogo oferta PTBS?

Nowe osiedle Poznańskiego TBS to propozycja dla osób poszukujących pierwszego mieszkania w Poznaniu. Realizowane jest w niewątpliwie urokliwej dzielnicy – Strzeszynie – w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Program skierowany jest do osób średnio zarabiających, które wiążą swoją przyszłość z Poznaniem, jednak ze względu na swoją sytuację ekonomiczną mają trudność z pozyskaniem mieszkania na wolnym rynku. Opiera się o wpłatę partycypacji w wysokości 30% kosztów budowy mieszkania i spłacanie pozostałej części w ramach czynszu najmu. Mieszkanie można wykupić w okresie od 5 do 25 lat od momentu podpisania umowy najmu, spłacając wówczas pozostałą część wartości mieszkania wraz z udziałem w gruncie. Po podpisaniu stosownej umowy najemca staje się właścicielem lokalu z pełnym tytułem prawnym do niego.

Pełna infrastruktura

W ramach osiedla powstają również mieszkania na wynajem w klasycznym systemie TBS (nabór na te lokale został również przeprowadzony w roku ubiegłym) oraz mieszkania chronione i wspomagane (dedykowane m.in. seniorom). Całość inwestycji składa się z czterokondygnacyjnych budynków z windami i przestronnymi balkonami, w których przewidziano również wózkarnie. Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji podziemną halę garażową.

Na osiedlu powstają nie tylko lokale mieszkalne. W pierwszym etapie realizowane są lokale usługowe zlokalizowane od ulicy Literackiej. Wraz z nimi powstaje przestrzeń, w której działać będzie przedszkole i żłobek dla najmłodszych mieszkańców Strzeszyna.

Inwestor realizuje osiedle etapami. W pierwszym powstaje 288 mieszkań w programie dochodzenia do własności i 69 w systemie TBS. W kolejnych, zaplanowanych na lata 2018 – 2021, powstanie ok. 700 mieszkań w programie „Najem z dojściem do własności”. Docelowo inwestor na Strzeszynie planuje budowę blisko 1100 mieszkań. Więcej na stronie www.ptbs.pl w zakładce Najem z dojściem do własności oraz w Biurze Obsługi Klienta.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.

Biuro Obsługi Klienta

ul. Konfederacka 4

60-281 Poznań

tel. 61 850 83 35/37/47

Na Strzeszynie

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.